Kážu víno, piju víno

Začalo to mnohem dřív, než jsem myslela.

Barefoot kozačky

Bavily mě taneční, ale v lodičkách s brutálně úzkou špičkou jsem trpěla a ze 180 cm výšky měla komplexy. Svatba v balerínkách už odpovídala mému gustu. Jedna z mých životních lásek jsou Camperky, jsem jim věrná od vejšky. Barevné tenisky Art, noname černé balerínky odkudsi z Paříže a další archaické kousky v mém botníku bych z fleku označila za bosoboty, ačkoli jsou z doby dávno před vstupem slova barefoot do mého života.

Špatná špička u klasických bot

Ale přiznávám, že boty vybírám podle vzhledu. Přimhouřím oči nad silnější podrážkou i užší špičkou, ale nekoupím si boty, které se mi nelíbí. Nadšení veliké z Vivobarefoot Ryder, kde jsem nemusela ustupovat nikde, stejně tak u Camper Peu. Mám na zimu vystaráno.

Zimní barefoot boty

Mým velkým obouvacím hříchem jsou Conversky, těch se nevzdám, nosím alespoň o číslo větší. Je to jako když si na oslavě dám chipsy. Vím, že to není zdravé. Tuším, že mi z nich bude těžko, ale stejně tam ty slané mastné nesmysly zobu. V podpatkách mě ale vážně nepotkáte, stejně tak v botách v echt úzké špičce. Prostě mám ráda pohodlí, to je na barefoot botách návykové. 

zpět k Vivo.

Ta značka mě ba. Z mnoha různých důvodů - vypadají šmrncovně, zvládli dát barefootu eleganci, styl, modernost a nemusím si připadat jak divoženka, eko bio matka, ani ortodoxní bosochodec, prostě ty boty jsou úplně normální, jednoduché, jen maximálně komfortní. Až rozšíříme o dospělé (což nevím kdy a jestli se stane), Vivo budou první.

Navíc mám ráda, když někdo něco dělá s tím, že ví co a proč dělá :-) Jsou to profíci, co myslí za roh. Mají vize. Plní mise. Šíří osvětu. Neprodávají jen to, po čem je poptávka. Udávají směr.

Kamil Vedral je kus Vivobarefoot

a respondent mých pár dotazů.

Díky čemu jsou Vivo průkopníci a taková ikona v barefoot obouvání?

Jsme jedni z prvních, kdo začal barefoot obuv vyrábět. Nabízíme nejširší nabídku bot pro dospělé ale i pro děti je nabídka slušná. Pokud vím, tak jsme jediní, kdo má v podrážce ochranu odolnou proti propíchnutí, aby byla chodidla lépe chráněna.

 děti nosí barefoot

Co se týče podrážek, nabízíme nejširší nabídku pro různé povrchy a naše 3mm tenká podrážka patří k nejtenčím a nejkvalitnějším na trhu.

Pak je tu také design našich bot, který podle zákazníků patří k nejpovedenějším, a to nejen v barefoot kategorii. V neposlední řadě jsou důležité i materiály, z kterých vyrábíme. Prvotřídní kůže Pittards, eko materiály vyrobené z recyklovaných PET lahví, z vodních řas nebo kukuřice, plus nabídka bot pro vegany bez použití živočišných produktů. Inovace a ekologie jsou společně s barefoot filozofií základními pilíři značky VIVOBAREFOOT.

Barefoot je Eko

Skalní bosobotí příznivci považují některé modely Vivo za málo barefootové. Vivo asi neodbočuje z cesty, ale proč tyto „kompromisy“.

Neděláme kompromisy a od samého začátku vyrábíme boty s tenkou podrážkou, bez podpory nožní klenby se špičkou v anatomickém tvaru chodidla. To, na co narážíte, má jednoduché vysvětlení – není bota, která se zavděčí všem. Každý den na prodejnách slyšíme od části zákazníků, že některé naše boty jsou příliš úzké. Jiní zákazníci si pro změnu stěžují, že naše boty jsou moc široké. Dle našich měření vyrábíme většinu bot tak, aby padla 80% zákazníkům. Pak jsou tu ale lidé, kteří mají chodidlo širší nebo užší, než je obvyklé, takže i pro ně musíme mít připravené některé modely. Navíc chystáme překvapení, které, myslím, tyto debaty jednou pro vždy utne. Je na co se těšit!

Jak si stojí ČR ve srovnání se zbytkem Evropy a světa, co barefoot u nás a jaký myslíte, že bude vývoj, jsme na vrcholu nebo teprve jako národ začínáme?

Česká republika je, společně s Austrálií, světově nejlépe prodávající zemí, vezmu-li počet prodaných párů na množství obyvatel. Řady zákazníků se rozšiřují každým rokem o cca 30% a ti stávající se vracejí a doporučují nás dále. Je to neuvěřitelné, zvlášť když uvážíme, že do reklamy za celý rok investujeme tolik, co velké značky utratí za dva týdny. Vrchol prodejů je stále před námi a já jsem přesvědčen, že v budoucnu bude barefoot obuv nosit každý desátý člověk, a to nejen v ČR.

Kamile, co máte na nohách vy a co doma v botníku?

Momentálně jsem bez bot, naboso. :) Jinak můj botník připomíná botník velice marnivé ženy. Každý rok si říkám, že už si žádné další boty z nové kolekce nevezmu, pak ale vždycky podlehnu, protože mám tendence zkoušet novinky. Což vědí i na centrále v Anglii, proto speciálně pro mě vyrobili nový testovací pár, který zkouším a přináším pak nové poznatky vývojářům.

Pokud se ptáte na mé nejoblíbenější modely, tak jsou to v zimním období Gobi, z jara přezouvám na Primus Lux, v létě pak chodím hlavně v botách Ultra.

 Kvůli vám jsem to spočítal, za těch 7 let jsem nasbíral 45 párů bot, takže mám doma slušné muzeum vývoje značky VIVOBAREFOOT.

Krásný advent vám přeju!

Zimní barefoot