Firma roku

Asi bychom sami tolik odvahy nenašli, ale příležitosti se mají hledat a ne odmítat. Navíc tahle zněla opravdu sympaticky, a tak jsme v červnu, dva dny před odjezdem na dovolenou, kývli na nabídku zapojit se do soutěže IBM Firma roku 2022

Času bylo málo, přihláška byla rozsáhlá, ale dali jsme v práci hlavy do hromady... a u lahve prosecca jsme jedno dovolenkové odpoledne vše dokončili a odeslali.

Přihláška

Těžko říct, jestli nás mezi 10 finalistů z jižních Čech posunul produkt, barefootové boty, které jsou pohodlné a zdravé a mají velký potenciál. Nebo náš příběh, kdy jsem spíš ze zoufalství než z podnikatelského popudu objednala 50 bot pro vlastní dítě a prodávala je po kamarádech. A nebo podnikatelská cesta plná velkých i malých kroků včetně přešlapů od první boty ke stávajícím sto tisícům. Možná za úspěchem stály komisi odevzdané účetní uzávěrky, naše snaha šířit osvětu ohledně zdravého obouvání nebo vaše pozitivní hodnocení na Heuréce či Googlu.

Já věřím, že je to kus všeho. 

Po vyřešení klasických dámských trablí jako co si vzít na sebe (mám toho málo), co na obličej, na nehty i na nohy (mám toho moc), jsme s Martinem vyrazili do Českých Budějovic na slavnostní večer. Událost pro každého podnikatele oku i uchu lahodící, protože málokdy se potkáte s tolika spřízněnými dušemi, a tady vám navíc ostatní gratulují a děkují, že podnikáte, zaměstnáváte lidi, platíte daně, vyzdvihnou vaše pozitiva, která si v běhu podnikatelských událostí skoro neuvědomujete.

Zároveň vidíte ten prostor pro edukaci lidí, protože v bosých botách jsme tam byli já, Martin a další 2 účastníci ze zhruba 100 hostů...

Firma roku

Prezentovat před sálem plným lidí naši firmu je pro člověka, který není rád středem pozornosti, velký výstup z komfortní zóny. Třásla jsem se v hlase i v nohách. Nenosit barefooty, které mi poskytly pevnou základnu, tak jsem to neustála.

Firma roku - prezentace

Rozhodovala komise složená z manažerů z řad partnerů soutěže, zástupců kraje a odborných firem. Vybrat vítěze je asi jako volba miss, dá se určit, která žena je nejkrásnější? 

Přesto, když vyhlásili jako vítěze Little Shoes, měla jsem obrovský pocit satisfakce. Výhra v soutěži z nás nedělá nej firmu v Jihočeském kraji, ale je to krásné ocenění naší práce, snahy a energie, kterou celý náš tým do firmy dává.

Firma roku - vyhlášení

Těšili jsme se, až každému ze zaměstnanců osobně poděkujeme, symbolicky opět proseccem, které nám pomáhalo s podáním přihlášky, i s drobným vzkazem, v čem vidíme jeho (zaměstnance...nikoliv prosecca...) hlavní přínos pro Little Shoes. Každý má na tomto úspěchu svůj podíl a my si práce lidí vážíme, bez nich by to nešlo.

Firma roku - poděkování zaměstnancům

Děkujeme všem za organizaci soutěže, za emocionálně silný večer a za elán do další práce, který nám tohle ocenění dalo. Výhra v krajském kole znamená milé hmotné dary, ale hlavně vnesla slovo barefoot i Little Shoes do médií a my tím získali další možnosti, jak dostat nejpohodlnější a zdravé boty mezi širší veřejnost. A to je nejvíc!

Tady už rozhovorujeme pro Hospodářské noviny a ČTK.

Firma roku - rozhovor

Firma roku - rozhovor

Snad je naše podnikatelská cesta i trochou inspirace, že z minimální vstupní investice a obývákového prodeje se dá udělat plně fungující, ekonomicky stabilní rodinná firma. Že začít podnikat s malými dětmi na krku je ideální timing, protože si zachováte mentální zdraví a nemáte vlastně moc co ztratit. Že poctivá každodenní mravenčí práce vede k úspěchu i to, že k vám do rozjetého vlaku může přiskočit manžel a zvýšit rychlost.

Děkujeme!

Firma roku - vyhlášení