Dámské kozačky

Které kozačky sedí na užší nohu? Mám širší lýtko, poradíte mi jakou značku kozaček můžu mít? Můžete mi přeměřit obvod a výšku kozaček od značky ...? Toto jsou nejčastější otázky, které v této době dostáváme od našich zákaznic. Abychom vám usnadnili výběr a popřípadě předešli vrácení nesedících bot, porovnali jsme pro vás nejžádanější značky kozaček. 

Tvar podrážky

Prohlédněte si tvary podešví, liší se tvarem i prostorem v prstech, stejně tak mírou zúžení v patě. Do některých se lépe vejde dominantní palec, jiné pohostí pohodlně rovnější typ nohy s podobně dlouhými prsty, další jsou zkosenější k malíčku. Některé vzorky a tedy protiskluzovost jsou decentnější a boty elegantnější, jiné mají výraznější vzorek. Zvažte vaše proporce i priority.

A pak už vybírejte - vyfiltrujte si potřebnou délku a šířku, pročtěte si bližší porovnání.

tvary podrážek dámských kozaček

Výška a obvod kozaček

Přeměřili jsme výšku a obvod kozaček ve velikosti 38, jen Koel Flora jsou ve vel.37. Začneme hezky z leva od nejvyššího modelu:

Be Lenka Sierra Dark Brown výška 40cm a obvod lýtka 36cm

Sole Runner Dia Dark Brown 40cm/38cm,

Zaqq Qatch winter black 39cm/34cm

Peerko Empire Black 36cm/36cm

Zaqq Atraqt winter black 32cm/36cm

Peerko Noir 34cm/37cm, Koel Flora 33cm/32cm

Jonap Jampi Syndy 32cm/36cm

Většina kozaček má gumovou vsadku, díky které se obvod o pár cm na noze zvětší v případě potřeby, uvedené rozměry jsou bez roztažení.

Porovnání výšky kozaček

Boty ve velikosti 38 jsme nafotili na noze 236 x 91mm s užším lýtkem (obvod 35cm). Fotili jsme kozačky k šatům, ale pro porovnání jsme je obuli i přes džíny.  

dámské kozačky barefoot 

Sole Runner & Be Lenka

Sole Runner model Dia jsou krásné vysoké kozačky s voděodpudivou úpravou, vyteplené fleecem. Vhodné k sukni, šatům, ale i ke kalhotám. Sedí na užší až průměrnou nohu, špička je anatomicky tvarovaná vhodná i na dominantní palec. Podrážka je protiskluzová a plně flexibilní. Pro snadnější nazouvání je na boku po celé délce zip, gumová vsadka vzadu na lýtku zvětší obvod.

Be Lenka Sierra Dark Brown jsou též zateplené fleecem a patří k vyšším modelům. Mají elegantní vzhled, jsou vhodné k sukni i kalhotám. Oproti  modelu Sole Runner jsou širší v patě a okolo kotníku. Hezky se přizpůsobí v lýtku, mají gumovou vsadku, díky které ještě povolí do šířky. Tento model doporučujeme tedy i na širší nohu, během pár nošení gumová vsadka povolí a pojme tak i širší lýtko.

Be Lenka a Sole Runner

Peerko & Jonap

Peerko Regina Noir jsou krásné, pohodlné a stylové kozačky. Jsou mírně zateplené, vhodné od podzimu až do jara. Díky gumové vsadce a dvěma variantám obvodu vám jistě krásně padnou. Postranní zip umožní pohodlné obouvání a zouvání. Kozačky Regina sluší k sukni i kalhotám, jsou perfektním doplňkem vašeho outfitu. Porovnali jsme model v běžné šířce, jsou i ve variantě N (užší obvod).

Jonap Jampi Syndy je novinka z dílny českého výrobce, kozačky jsou zateplené jemným kožíškem. Celkově kozačky sedí na užší nohu, v patě i nártu. Nedoporučujeme na vyšší nárt, flexibilní podrážka po celé délce. Elegantní kozačky, které též obujete k sukni i kalhotám a potěší i příznivou cenou.

Peerko a Jonap

ZAQQ & ZAQQ

ZAQQ Qatch black winter jsou vysoké kozačky v kombinaci s elastickou tkaninou, hezky se přizpůsobí noze. Jsou zateplené silným jehněčím kožíškem v kožené části, tedy na holeni, na stélce a v nártu. Velmi elegantní a stylové, pro snadnější nazouvání mají zip (pouze ve spodní části). Tento model sedí na užší až průměrné nohy, nedoporučujeme na širší lýtka. 

ZAQQ Atraqt winter oproti modelu Qatch sedí na širší lýtka, kozačky jsou též zateplené silným jehněčím kožíškem po celé vnitřní části. Tento model je nižší a díky gumičce se dá regulovat šířka v lýtku. Oba modely mají plně flexibilní podrážku se 4 mm protiskluzovým vzorkem. Pro pohodlnější nazouvání/vyzouvání mají po celé vnitřní délce zip. Tento  model máme v nabídce i bez zateplení.

Zaqq a Zaqq

Peerko & Koel

Peerko Empire Black jsou vysoké šněrovací kozačky ve stylu kanad. Mírně zateplené, vhodné na nošení od podzimu až do jara. Mají hezky prostornou anatomicky tvarovanou špičku. Sedí na širší chodilo, díky vysokému šněrování se přizpůsobí na užší i širší lýtko. Nedoporučujeme na úzkou patu a kotník. Postranní zip zaručí snadné nazouvaní a vyzouvání. Podrážka je velmi flexibilní po celé délce.

Koel Flora Black je oproti modelu Empire o pár cm nižší a jsou bez zateplení, vhodné na podzim a teplejší zimu. Svršek je z broušené kůže a podšívka je kožená. Tvarově jsou širší v prstech a užší v patě, nedoporučujeme na vyšší nárt. Díky šněrování se též přizpůsobí hezky v lýtku. Měkká, flexibilní 4mm podrážka, splňuje všechny požadavky barefoot obuvi. 

 Peerko a Koel

Na noze

Podívejte se na video, jak kozačky sedí na noze.

 

 

Bonus:

Naskladnili jsme ještě Vivobarefoot, Shapen a Rock Spring, porovnali jsme jejich výšku a vyfotili podrážky.

srovnání podrážek barefoot kozačky

Shapen mají výšku 42cm a obvod lýtka 37cm, Rock Spring 41cm/37cm, Vivobarefoot 36cm/35cm.

barefoot kozačky

Vivobarefoot

Oblíbené Vivobarefoot Ryder vychází ze stylu klasických jezdeckých bot, ale spojuje luxusní kůži s pružným neoprenovým dílem v zadní části pro dokonalé obepnutí vašich lýtek. Tyto propracované dámské kozačky, které končí těsně pod koleny, snadno zkombinujete se svým šatníkem, a zároveň si zachováte všechny benefity chůze naboso i během chladnějších měsíců.

Shapen & Rock Spring

Shapen Glam black jsou vysoké elegantní kozačky, vhodné ke kalhotám i k sukni. Vyrobené z umělé kůže, zateplené umělým kožíškem. Mají anatomicky tvarovanou špičku, nulový drop, rovnou stélku. Vhodné na průměrnou a užší nohu, flexibilní podrážka všemi směry, s protiskluzovým vzorem.

Rock Spring Douglas Softy jsou kožené kozačky ve stylu jezdeckých bot, s elegantně krytým elastickým pruhem a zipem až k podešvi pro snadné nazouvání. Oproti Shapen jsou užší v prstové části, ale jsou širší v oblasti kotníku a snesou i vyšší nárt. Podrážka je 5mm, flexibilní všemi směry. Zateplené plstěnou podšívkou z vláken rouna.

Přejeme úspěšný výběr, pokud si přeci jen nebudete výběrem 100% jisti, obraťte se na nás - jsme tu pro vás na zákaznické lince, chatu, IG nebo osobně v kamenné prodejně v Písku.