Který školní batoh pro dítě?

Školní batohy Frii of Norway

Z recenzí či popisů se dozvíte, jak mají školní tašky Frii of Norway ergonomický nosný systém (vyvinutý ve spolupráci s chiropraktiky), díky kterému dobře sedí na zádech dítěte. Jak lze nastavovat popruhy, a to nejen ramenní, ale i na prsou či pánvi. Že bezpečnost dětí při zhoršené viditelnosti zajišťují reflexní prvky a naopak batoh samotný ochrání před případným deštěm přítomnost pláštěnky.

Téměř všichni vám u nich na první pohled vychválí stylový design a po potěžkání i nízkou hmotnost. Při prohlídce je potěší snadné zapínání na magnetky, vypolstrovaná přepážka uvnitř, dělící hlavní komoru na dvě hlavní a ještě pár kapsiček, či postranní kapsa na pití. Jsou prostě dokonale vybavené i konstruované.

Už se z takových recenzí ovšem nedozvíte, jak bude sedět vybraná školní taška zrovna na vašem dítěti. A přesně proto jsme s holkami 120, 130 a 140 cm nafotili ukázku batohů na jejich zádech.

taška do první třídy

Srovnání velikostí batohů

22l školní taška (1.-3. třída)

Nejdříve zkusíme menší ze dvou velikostí. Batoh o objemu 22 l, váze 840 g a základních rozměrech 29 x 42 x 17 cm:

 22l batoh

V levé polovině vidíme 22l batoh na nastupující prvňačce o výšce 120 cm a váze 26 kg. V pravé polovině proti tomu máme se shodnou taškou na zádech budoucí třeťačky o velikosti 130 cm a váze 30 kg. Můžete si ověřit na vlastní oči, že 22l taška bude skvěle sloužit i slušet vašemu dítěti minimálně od první do třetí třídy.

30l školní taška (4.-7. třída)

Nyní si ukážeme větší z obou batohů ve dvou barevných provedeních. Batoh má objem 30 l, váží 980 g a měří 31 x 46 x 18 cm:

30l batoh

Stejně jako u předchozího porovnání, i zde vidíme rozdíl 10 cm výšky. Zatímco vlevo nosí 30l školní tašku osmiletá školačka o výšce 130 cm a váze 30 kg, vpravo máme s obdobným batohem téměř desetiletou, měřící 140 cm a vážící 32 kg. I na starší z holek je stále ještě patrná dostatečná rezerva pro pohodlné nošení i v příštích letech, od čtvrté do přinejmenším sedmé třídy můžeme batoh v klidu doporučit.

22l, nebo 30l školní taška?

Tak co? Už víte, kterou z obou tašek koupit svému dítěti? Pro srovnání ještě ukázka obou velikostí batohů na jedné osobě:

20l a 30l batoh

Mimochodem, od Frii of Norway máme kromě školních tašek v těchto stylových motivech i penály, aby dítě designově ladilo. Tak si obojí včas pořiďte, než vám vše před začátkem školního roku vykoupí ostatní.