Barefoot boty - recenze uživatelů

Obvykle naše zákazníky žádáme o vyplnění recenzí skrze Google či Heureku, ovšem tam hodnotí poskytované služby, nikoliv barefoot obuv jako takovou. Proto jsme mezi nimi udělali drobný průzkum, abychom odhalili, proč vůbec barefoot boty kupují, co je pro ně při nákupu rozhodující a jak jsou s barefooty celkově spokojení. V tomto článku přinášíme shrnutí toho nejzajímavějšího, co jejich uživatelé o barefoot říkají.

Barefoot boty přinášejí pocit pohodlí

Když se zmíní barefoot boty, více než třetina zákazníků si pochvaluje pohodlí. Příjemný pocit z nasazené boty jim vyvolává zejména dostatečný prostor na prsty a měkkost obuvi, dále oceňují nízkou hmotnost a tvar boty vhodně padnoucí na konkrétní typ chodidla.

 • "Leguano jsou strašně příjemné, lehké a líbí se mi vzhled."
 • "Merrell skvěle padnou a drží nohu, přitom jsou ohebné a ani nevím, že je mám na noze. I po 10 km nikdy nebolí nohy ani chodidla."
 • "Ahinsa shoes jsou extrémně pohodlné, mohu v nich být celý den. Díky pásku přes nárt drží ráno (když mám nohy fit) i večer po celodenním chození (kdy už jsou nohy třeba mírně oteklé) a přitom nikde netlačí."
 • "Anatomic tenisky jsou strašně pohodlné, lehké, měkké a šíleně mi vyhovuje velký prostor pro prsty."

Pohodlné barefoot boty

Plusem barefoot bot je zlepšení zdraví

Výše zmíněné pohodlí vede k tomu, že uživatele barefoot bot z nich (na rozdíl od běžné obuvi) nebolí nohy. Více než pětina respondentů dokonce vnímá zlepšení zdraví po přechodu na barefoot. Na druhou stranu ve své zpětné vazbě někteří správně poukazují na to, že pokud člověk zanedbává techniku správné chůze a v bosobotách příliš dupe na tvrdém povrchu, bolest nohou se může dostavit i v této pohodlné obuvi.

 • "V barefootech se mi neploští nohy, mám krásně volné prsty na nohou, cítím se volná a svobodná. Když si v zimě vezmu nebarefoot boty, dělají se mi na chodidlech nášlapky, to v barefoot ne."
 • "Barefooty jsou pohodlné. Vymizely mi problémy se zády a kyčlemi. Chodím narovnaná. Došlo k samovolné úpravě vbočených palců a úplně vymizely otlaky."
 • "Díky barefoot botám mě přestalo trápit zarůstání nehtů, bolest halluxu, bolest zad a myslím, že se zlepšila technika chůze (díky lepšímu kontaktu s terénem)."
 • "Barefoot boty jsou prostorné pro prsty, celkově je mohu mít na noze celý den a nebolí mě nohy, což se mi v klasických botách stávalo denně."
 • "Díky barefootům jsem zjistila, že problémem nejsou moje nohy, ale špatný tvar konfekčních bot, ve kterých jsem celý život (25 let) trpěla. Dále mě přestaly bolet kyčle a palce se lehce narovnaly."
 • "Nemám úplně ideální styl chůze, tak bych uvítala více "hybridních" bot - s dostatkem prostoru a anatomickou špičkou, kde by byla vyšší a měkká podrážka, aby se zachoval kontakt s povrchem."

U barefoot bot příjemně překvapí jejich odolnost

Přestože se výjimečně najdou stížnosti na prodření tenké podrážky, téměř pětina odpovědí chválí výdrž používaných materiálů. Kromě kvality zpracování a odolnosti jednotlivých materiálů (zejména u kůže a podrážky) pozitivně hodnotí i nepromokavost bot.

 • "Za mě nejvíce oceňuji pohodlnost a také zvýšenou odolnost Ahinsa shoes proti okopu... často zakopávám a zatím bez jediného poškození."
 • "Leguano se mnou jdou už 7. rokem a to je nešetřím (a stále drží). Vyhovuje mi jejich nesmrtelnost i že se dají prát. Zvládnou město, přírodu i vodu."
 • "U Vivobarefoot hodnotím pozitivně jejich výdrž. I po 6ti letech téměř neustálého nošení (kromě zimy a nepříznivého počasí), tak vypadají stále stejně. Podrážka neprošoupaná, nikde se neodlepují. Velice kvalitní zpracování."
 • "U bot Protetika pro dceru (7 let) mě těší kvalita podrážky a okopů na špičce. Jsou nesmrtelné, jak do školky, tak i na kolo či odrážedlo."
 • "Nevyhovuje mi trvanlivost podrážky. To je většinou velký problém. Dobrou podrážku jsem zjistila u Vivobarefoot a Ahinsa je taky fajn. Naopak hroznou zkušenost mám s FiveFingers - ta podrážka nevydržela ani 3 měsíce a v obchodě se k tomu stavěli tak, že je to užíváním. Takže do těch bot už bych nešla. Byly to vyhozené peníze."

Odolné barefoot boty

Barefoot boty nakupující vybírají podle vzhledu

Přes 40 % zákazníků se při výběru barefoot bot rozhoduje podle jejich vzhledu. Design a barva pro ně hrají zásadnější roli než střih či použité materiály. V tomto ohledu vnímají širokou špičku spíše jako nutné zlo, neboť jim "kachní vzhled" barefoot bot nepřijde příliš atraktivní a dostatečně společenský.

 • "Kupuju boty, které se mi líbí, takže rozhoduje vzhled."
 • "Líbí se mi vzhled. Froddo neusíná na vavřínech a každý rok vyrobí hezké botky."
 • "Baleríny Leguano jsou elegantní, vhodné pro užší nohu a s roztomilými detaily (zámeček a klíček)."
 • "Uvítala bych lepší barevnost (pastelové barvy) a zároveň větší možnost kombinování barev."
 • "Vyhovují mi ve všem, pokud jde o volný čas, ale pro pracovní život by to chtělo více modelů ženských = hezkých. Není nutné vypadat "jako bába"."

Zákazníci sledují cenu a slevové akce

Cena barefoot bot představuje klíčový faktor pro výběr více než pětiny nakupujících. Obdobné procento uvádí, že si nemůžou dovolit nakupovat tolik barefoot bot, kolik by chtěli, kdyby cena byla nižší. Proto zhruba polovina zákazníků s dalším nákupem čeká na slevové akce či hledá nejnižší ceny napříč prodejci.

 • "Barefoot boty mi zatím vyhovují ve všem, jen cena by mohla být příznivější. Naštěstí dětské dělají až do mojí velikosti a ty jsou levnější."
 • "Jako rodina s hypotékou, poplatky a 3 dětmi si bohužel nemůžeme dovolit mít takovou rozmanitost barefoot bot (jarní, letní, zimní, celoroční) kvůli ceně."
 • "Nevýhodou barefoot bot je samozřejmě vyšší cena. Ale vzhledem ke kvalitě to není investice na sezónu, ale na roky."
 • "Samozřejmě by mohla být, hlavně u některých značek, příznivější cena, obouvat do barefootů celou rodinu už se trochu prodraží. Nicméně rozumím, že je to kvůli tomu, že se barefoot obuv vyrábí v mnohem menších sériích."
 • "Koupila jsem Anatomic, protože jsem byla na rodičovské dovolené a rozhodovala cena. Byť už vydělávám (a je to lepší než na rodičovské dříve), nevyhovuje mi cena většiny barefoot značek v ČR. Pro mě a obě děti je prostě hodně vysoká, takže barefoot u nás mají hlavně děti."

Levné barefoot boty

Nakupující chtějí přehledný e-shop se širokým výběrem a snadným vrácením zboží

Více než dvě třetiny dotazovaných považují za klíčové, aby byl e-shop s barefoot obuví přehledný, poskytoval široký výběr zboží a umožňoval snadné vrácení nepadnoucích kusů zpět. Proto máme u nás na Little Shoes přes 30 tisíc párů barefoot bot skladem, s doručením do druhého dne a lhůtou 21 dnů na jednoduché vrácení skrze Zásilkovnu (či jinou cestou). Stejné množství zákazníků naopak vnímá jakoukoliv reklamu za naprosto nepodstatnou.

Doprava zdarma a vstřícná zákaznická podpora představují vítané prvky pro příjemný nákup barefootů. Nadpoloviční většina nakupujících se dále shodla, že podniková prodejna poblíž nehraje roli pro jejich rozhodování o dalším nákupu. Obdobně ani věrnostní slevy netáhnou tolik, jako výše zmíněné slevové akce, nejnižší ceny a rychlost dodání.

 • "Obvykle srovnávám ceny konkrétních bot a koupím, kde jsou nejlevnější."
 • "Důležitá je pro mne cena. Ocenila bych levnější varianty, i kdyby nebyly zcela barefoot."
 • "Další obuv již sháním především z druhé ruky, kvůli vysoké ceně, kterou si z rodičovského příspěvku se dvěma dětmi nemohu dovolit."

Co se týče cesty na konkrétní e-shop s barefoot botami, dle vyjádření zákazníků polovina z nich používá vyhledávače, šestina reaguje na příspěvky na sociálních sítích a sedmina dá na doporučení známých či influencerů. Celkově se do průzkumu svými odpověďmi zapojilo 180 zákazníků a kromě toho se podařilo vysbírat 96 podrobných uživatelských recenzí. Děkujeme!

 

Barefoot boty pro děti i dospělé