Jednolůžkový pokoj v krematoriu, prosím. 2. pozdrav z Moravy.

 

Hledala jsem výrobní halu, nějaký průmyslový prostor, a proto minula na poprvé Jonap. Naproti základce, blízko zákaznického zdroje v pár vesnických domkách, sídlí rodinná výroba. V takových, kde byste chtěli nejen pracovat, ale klidně i bydlet. Sympatická sebevědomá firma personálním složením, humorem, úsměvy, mladým kolektivem i moderním vybavením.

JONAP

JOnap Valašské Klobouky výroba bot

S chutí dělat boty pořádně, z kvalitnějších materiálů na přírodních kaučukových podešvích ve spolupráci s v jejich očích nejlepším designerem, který opustil truhlařinu a propadl kouzlu obuvnického řemesla. Rýsuje, maluje, stříhá, kreslí, kreativita se kloubí s mravenčí precizností. To pak realizuje 30, možná 40 spřízněných duší. Makají jak šrouby, ale najdou si i pár vteřin na vtipné glosování. PicMonkey Collage-5

Zatímco já šiju dětské softshellové kalhoty celý den a půlku noci, levá nohavice je tak o 2 cm delší než pravá a pak se opakovaně trhají v rozkroku protože střih evidentně nemám vyladěný, oni z pro mě nesmyslných cárů kůží sestaví během chvíle botu. Tu, co má dostatek místa ve špičce a která může mít i membránu a na zimu kožíšek.

Exkurze v jonap dílně

Těšte se na nové boty, na vzdušnější bačkory, které budou nevím kdy, moc brzy ne.

nový model Jonap barefootových bačkor 

6,5 hodiny řízení mě vyřídilo, místo do hotelu jsem se šla omylem ubytovat do krematoria. :-) 

Zlín

Jsem staromódní

Cesta na Moravu a osobní návštěva českých výrobců měla jasný cíl. Potřást si pravicí s lidmi, se kterými se roky znám elektronicky. Nic se tím nezmění, já vím, ale mně se líp komunikuje, objednává, o těch botách píše a povídá, když ty značky mají tvář nejen logo.

Pan Šůstek, majitel Fare, měl pro můj ohlášený vpád pochopní. „Takhle to dřív fungovalo, že jsme se potkali.“ Nehledal za mou přítomností nic víc, chápal, že jsem tam jen tak. Chvála ho těšila, kritika zajímala, protože ta posouvá firmu a jejich produkty dál. Tak vznikly barefooty i nový střih pro rok 2020 s trochu vyšším nártem, stejně jako zůstal s nižším, jen budou 2 varianty. A věřím, že letošní zimní budou TOP, protože oni se drobných úprav nebojí. A po úspěchu s dětskými Farebare otevírají brány k dospělým.

Fare český výrobce barefoot bot pro děti

 

 

Používáme soubory cookies, pomáhají nám zkvalitňovat a zefektivňovat naše služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Zajímají vás detaily?