Vyrobte si senzomotorický koberec

Nikdo nechceme šlápnout na LEGO a propíchnout si kostičkou patu, ale určitě by nám všem prospělo, kdybychom doma trénovali chodidla na hrbolatějším terénu, než nabízí běžná podlaha.

Chodidla obsahují obrovské množství nervových zakončení a je potřeba je pravidelně stimulovat. Nejlépe samozřejmě bosou chůzí po přírodním povrchu, ale kdy a kde si něco takového můžeme bezpečně dovolit? Navíc, doma trávíme tolik času, nedalo by se nějak dostat přírodu dovnitř?

Takovými myšlenkami se zabýval Viktor, zakladatel senzomotorických koberců RootyRUG, když se snažil pro svého čtyřletého syna s vbočeným palcem vytvořit prostředí, ve kterém by jeho noha pravidelně cvičila a posilovala.

Než mnoha pokusy a zkoušením dospěl k nádherným senzomotorickým kobercům, které najdete v naší nabídce, jeho první řešení bylo velice prosté a snadno realizovatelné. Proto se s vámi chceme podělit o návod, jak jednoduše vyrobit vlastní senzomotorický koberec, pokud chcete trénovat chůzi naboso i doma, přičemž chápete, jak důležitou roli hraje nerovnost pro vylepšování celkové stability těla i funkčnosti nohou.

RootyRUG senzomotorický koberec

Návod na výrobu senzomotorického koberce

  1. Vezměte nějaký starý koberec, rohožku, desku či jiný stabilní podklad, který bude sloužit jako základna o požadované velikosti.

  2. Nasbírejte v přírodě (ale i třeba mezi vyřazenými věcmi) materiály, které budou představovat nerovnosti. Například šišky, piliny, silnější větvičky, oblé kameny, lana, mušle, kolíčky, korálky, houbičky na nádobí, vařečky, kroužky od záclon a mnoho dalšího, inspiraci se meze nekladou!

  3. Vezměte kvalitní lepicí prostředek, nejlépe tavnou pistoli, a přilepte věci na vybranou podložku. Pokud si chcete s celým dílem vyhrát, můžete z materiálů zkusit sestavit i poutavý grafický vzor.

  4. Po zaschnutí umístěte hotový senzomotorický koberec na vybrané místo a užívejte si bosou chůzi po nerovném povrchu. Pokud se časem některé kousky při používání odlepí, nic vám nebrání v jejich opětovném přilepení.

Ještě tip na závěr: Přizvěte k tvorbě celou rodinu a užijete si společně mnoho zábavy s vymýšlením celkového konceptu. A pokud náhodou nejste úplně domácí kutilové, vždy si můžete objednat stylový senzomotorický koberec z našeho e-shopu. Nebude sice tak od srdce, jako ten vlastní, ale určitě u něj nehrozí drolení a také u návštěv vzbudí spíše nadšený zájem než rozpačité pohledy.