Tím pádem

Kdo/co, koho/čeho, komu/čemu, koho/co, oslovujeme/voláme, o kom/o čem, s kým/s čím.

To je nejen sedm pádů, ale vlastně i sedm nejčastějších otázek, které si v little SHOES klademe. 

A hned veledůležitý pád první - KDO!

Protože ani ty nejlepší a nejkrásnější boty se samy neprodají.

Jsme přesvědčeni, že nejlíp s výběrem bot poradí máma mámě, proto tak ráda zaměstnávám ženy na mateřské/po mateřské, prostě s malými dětmi. 

little_shoes_02

Pro (chtěla jsem napsat normální, ale dejme tomu jiné) zaměstnavatele noční můra, pro mě potenciálně většinou flexibilní, nadšená, vděčná, důvěryhodná, často překvalifikovaná a spolehlivá pracovní síla.

Co si budeme povídat, nejlepší rekvalifikační kurz je mateřská dovolená.

Matky mají v práci motivace na rozdávání, je to vítaná změna. Jsme zvyklé pracovat ve dne v noci. A s nadšením, úsměvem, elánem. Rozhodně nás dítě, které nutně potřebuje růžové boty s jednorožcem a třpytkami, svými požadavky nepřekvapí, nevyvede nás z míry ani vztekající se odmítač zkoušení a nezalekneme se slz a nudlí pod nosem.

Little_shoes_obchod_pisek-002

Můj komplex - jsem nezaměstnatelná

Můj motivační dopis může vypadat tak nějak:

Hledám práci na částečný úvazek jsem k dispozici od 8:30 (Matildy školka začíná až v 8 hod. a nerada bych jí měnila, je to nejlepší školka na světě). Zároveň bych ráda nepracovala v pátek, to jsem s holkama, mám 3 školou ještě nepovinné. A potřebuji končit ve 13:30, od 14 hod. má angličtinu ve středu Babetka a ve čtvrtek Berenika. A házenou mají v pondělí od 14:30, to můžu „až“ do dvou. Manžel pracuje v Praze, takže když děti onemocní, je to na mně, předem se omlouvám. A ke kadeřníkovi chodím v pracovní době, protože odpoledne s dětmi to nezvládám, věřím, že to pochopíte…

I kdybych pár faktů zamlčela a životopis trochu nalakovala na růžovo jak jsem vysokoškolsky vzdělaná, komunikativní, spolehlivá, organizovaná a bla bla bla, nikdo by mě nechtěl.

Jak to ale u komplexů bývá, v reálu to není tak žhavé, to jen v našich hlavách...

Protože přesně takové ženy já v little SHOES chci a mám, neměnila bych.

Mezi námi děvčaty nám to prostě klape. I když máme dětí víc než rukou. I když občas marodí. I když žádná z nás nemá adekvátní školu. I když na pohovor nepřišly holky za dámy v lodičkách na podpatku :-)

Určitě je nás zaměstnavatelů, kteří to pochopili, víc.

little_shoes_06

A že je zaměstnávání na částečné úvazky neekonomické, už mi vysvětlovalo víc lidí, ale no a co.

Takže hlavu vzhůru, milé maminky. To, že máme za sebou mateřskou, je plus! Co jiného vás tak zocelilo, ovlivnilo a životně posunulo než děti?

IMG_2826

Používáme soubory cookies, pomáhají nám zkvalitňovat a zefektivňovat naše služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Zajímají vás detaily?