KABO jaro 2022

Dvakrát ročně se sejdou prodejci KAbelek a BOt na brněnském výstavišti a prezentují své produkty na nadcházející sezóny, přijímají objednávky, domlouvají spolupráce. Takže ani my tam nemůžeme chybět, abychom okoukli novinky ze světa barefootu.

Letošní ročník byl rekordní co do počtu vystavovatelů bosých bot. A i když stávající zima ještě neskončila, my už řešíme kolekci na podzim a zimu 2022/23... Stojí za report, ať vidíte, co jsme objednali, proč a do čeho vás na podzim s radostí obujeme.

Froddo

Já je miluju, celá firma je jedním z našich nejspolehlivějších dodavatelů. Setkala jsem se s naší supermilou obchodní zástupkyní a CEO z Chorvatska a probrali jsme toho strašně moc. Neustále inovují produkty, rozšiřují barefootovou řadu o větší velikosti i nové střihy, jsou dychtiví po informacích a nápadech, konzultují s námi změny. Další jejich podzimní a zimní modely budou ještě dokonalejší. Co potěší:

  • Podrážka většiny zimních a podzimních modelů bude s protiskluzovým vzorkem. Tato guma je ještě flexibilnější než stávající Froddo barefooty.
  • Zimní stélky jsou trojvrstvé a o 10-15% by měly lépe izolovat. Používají aluminiovou vrstvu, ovčí vlnu a jehněčí kožešinu. Froddo - nové modely
  • Změna některých materiálů, aby byly kůže barevně odolnější a stálejší, vše samozřejmě certifikované, ekologicky šetrně zpracovávané.
  • V sortimentu najdete více modelů - kozačky/válenky, sněhule, vyšší, nižší, jednobarevné i různě kombinované kotníčkové zateplené i nezateplené.

barefootové kozačky a Chelsea

Novinky od značky Froddo

  • Některé modely budou lesklé, třpytivé, prostě to, co se holčičkám líbí.

Novinky od značky Froddo

  • Modely bez membrány budou po obvodu podrážky prošité, modely s membránou pouze lepené, ale díky nové technologii uchycení kůže budou lépe držet.
  • Bačkory (často nošené jako plátěnky i na ven) budou s novými vzory a zároveň nově také z recyklovaného filcu (vhodné jako přezůvky). Jsou pratelné na 30 stupňů. Stejný materiál bude nově jako varianta i na prewalkers, tedy na capáčkách.

filcové bačkory

  • Plátěnky nebudou s vypolstrovaným olemováním okolo kotníku, zůstanou tak, jak jsou. Cena by se rámcově o 280-300 Kč zvedla, a to si myslím, že by z cenově příznivých dělalo poměrně drahé.  

Ef

Největší pozitivní překvapení. Vedle vydařených bačkor, u kterých výrazně rozšíří modely, přišli na podzim s kotníčkovými celoročními a teď bude sortiment téměř kompletní - plátěnky (bohužel nestihnou jaro, tak za rok, nebo na podzim jako přezůvky, cvičky), celoroční nízké, kotníčkové s membránou, zateplené zimní boty i válenky/kozačky.

Ef barefoot - nové modely

Ef barefoot

Vše z líbivých materiálů. Krásně měkké, skvěle tvarované hlavně na ploutvičku, pata je mírně pevnější, úzká, prstová část prostorná, podrážka s protiskluzovým vzorkem a nulovým dropem.

Ef barefoot zimní

Ef barefoot zimní boty

Jonap

Sice ne na KABU, ale kousek za Olomoucí, přímo u nich ve výrobě, jsem se zaradovala nad novinkami pro dámy. Ve vel. 36-41 (větší bohužel zatím nee) budou pod značkou Jampi dostupné celoroční modely, zateplené kotníčkové a věřím, že největším lákadlem budou chelsea a kozačky - hezky provedené, dobře padnoucí, cenově příznivé.

kozačky Jonap Jampi 

Dětské pokračují bez výraznějších změn, těšit se můžete na nízké i kotníčkové celoroční, boty s membránou, zimní vyteplené vlnou, na nové barvy... Některé až do vel. 35.

Jonap - novinky

Protetika

Po úspěšném vstupu na trh s dospělými teniskami a balerínami pokračují v dámských celoročních nízkých i koníkových a zejména chelsea určitě potěší. Jsou měkké, hezky zpracované, po obvodu prošité, dobře střižené.Protetika barefoot boty

U dětských bez velkých změn, různé barvy, střihy...

Protetika - novinky

Bundgaard

Holínky znáte, budou všechny možné jednobarevné i vzorované, vyšší i nižší, zateplené, klasické i se šněrováním nahoře proti padání sněhu. Jen vystrčený zadek baletky zmizí, budou nás muset pohoršovat vlastní děti. Přestože já bych považovala obrázek za vtipný prvek, tak to neprošlo a zůstala jen na vzorku.

Bundgaard - holínky

Novým objevem jsou boty na puntíkaté podrážce, měkké, hezky tvarované, nulový drop, dostupné na různých modelech do vel. 34.

Bundgaard - zimní boty

Oblíbené Petit jen refreshly design. Aby ale nebyly jen dobré zprávy, tak Bundgaard budou celkem výrazně zdražovat :-/

Bundgaard Petit

Ricosta

Když hledáte něco na útlonožky. Měkké, drobné, a nově na neméně ohebné, ale recyklované podrážce. Zároveň najdete v sortimentu i zateplené boty na stejné podešvi jako oblíbené jarní a letní modely.

Ricosta barefoot boty

Lurchi

Střihem hodně podobné Filii, mají krásné kozačky a boty typu chelsea, stejně tak odolné zimní s membránou na 2 suché zipy. Všechny tyto modely jsou ale v podrážce hodně pevné, podélný ohyb není možný, protože jsou vyztužená tvrdým kartonem. Zimní Lurchi, jako byly letos, zůstanou, jsou krásně měkké, ale bez membrány.

Lurchi - novinky

D.D.Step

Pro někoho kýč, pro jiné sen. Hodně těch dětsky oblíbených vzorů jednorožců, duhy, třpytek, mořských pan, lesk až oči přecházejí. Na své klasicky úplně extra měkké podešvi. Barefootově nejsou úplně 100% tvarem špičky, zejména capáčky bych trochu poradila, ale díky líbivým motivům, ceně a odolnosti si určitě najdou své spokojené nohy. D. D. Step - novinky

D. D. Step - novinky

Vše jsou kolekce podzim/zima, takže zboží bude až v srpnu-listopadu :-)