Boty do deště a mokra

Máte pocit, že vám teče do bot? A to nemyslíme obrazně, ale doslova – promáčené ponožky, studené nohy... něco takového nechcete zažít ani při procházce městem, natož uprostřed pěšího výletu. Pojďme si dát pár tipů na obuv, se kterou udržíme nohy v suchu a teple i za nepříznivého počasí.

Obsah článku

Boty do deště pro děti

Znáte děti a kaluže, mají potřebu do každé skočit a nedokážou tomu odolat. Pro klid naší duše těžko najdeme vhodnější boty než holínky.

Gumáky rozlišujeme čtyř typů – nízké, vysoké a zateplené a sněhule. Zateplené holínky ovčí vlnou využijeme hlavně v zimních měsících, díky stahování okolo lýtka se v nich děti nemusíme bát pustit ani do sněhu. Sněhule se od zateplených liší akorát tím, že můžeme vlněnou vložku vyndat a vysušit, případně i vyprat.

U vysokých gumovek nás automaticky napadne oproti těm nízkým lepší ochrana při skákání v kalužích či vysoké trávě, ale malým dětem bychom je nedávali. Právě pro ně máme zmiňované nízké holínky, aby se jim lépe chodilo než ve vyšších a těžších gumácích. Pokud vidíte, že dítěti sahají vysoké holínky až ke kolenům, raději sáhněte po nižším modelu.

Barefoot holínky jsou lehčí a ohebnější než ty běžné, zároveň přináší rovnou podrážku a především dostatek prostoru pro prsty. Jako obuv do deště, mokra i bláta je můžeme rozhodně doporučit, na druhou stranu na celodenní nošení (v lesní školce) potřebují děti lepší boty, například nějaké vyšší či outdoorovější celoročky.

Boty do deště pro ženy

Maminkám už holínky nesluší tolik, jako jejich dětem, takže pro dámy doporučujeme nazout stylové kozačky. Ty zimní jsou zateplené, takže nehrozí prochladnutí ani při postávání na dětském hřišti nebo delších procházkách s kočárkem.

Odolnosti proti dešti může výrazně pomoct poctivá péče o obuv, zejména impregnace ochrání nejen před vodou, ale také v zimě před pronikáním soli do materiálů. Stejně tak nezapomeňte po namočení či zvlhnutí bot všechny pořádně vysušit.

Boty do deště pro muže

Pro pány logicky kozačky nemáme, zato mezi kotníkovými botami najdou spoustu různých modelů, ve kterých se ani za mokra nemusí bát vyrazit do města nebo přírody.

Kategorii samu pro sebe tvoří voděodolné ponožky, vhodné hlavně na turistiku a delší výlety. Když už se stane, že voda do boty prosákne, udrží nohu v teple a suchu, ale současně mají dostatečnou prodyšnost, aby nedocházelo k jejímu propocení.

Líbí se vám nějaké boty, ale nevíte, jestli by se osvědčily do deště a mokra? Neváhejte se nás zeptat v chatu, na zákaznické lince, emailem nebo přímo osobně na prodejně.