Proč nosit barefoot boty?

Proč nosit barefoot boty? Protože #neconatomje. Můžeme jim říkat barefoot boty, respektující boty nebo minimalistické boty, ať tak či onak, něco na tom je, že...

1) Nemačkají prsty

Vyndejte vložku z obyčejných bot a postavte se na ni bosou nohou. Vidíte, o kolik Vám prsty přečnívají? Ty prsty, které běžné boty zmáčknou k sobě, až je úplně pokřiví! :( Ruku taky celý den nemačkáte v pěst...

Běžné boty vs. barefoot obuv

Křivé prsty nejen vypadají hnusně, ale hlavně ničí zdraví! Rozsáhlý průzkum ukázal, že zatímco 99 % dětí se rodí se zdravýma nohama, 30 % prvňáčků přichází do školy s nohama vážně poškozenýma. Může za to nevhodná obuv. A co teprve následky ve vyšším věku!

Barefoot boty jsou proto ve špičce širší. Prsty se v nich mohou roztáhnout, zůstávají zdravé a chodidlo se díky tomu v botě cítí neskutečně pohodlně. Dvojnásobná výhra!

2) Neničí klouby ani záda

Když dlouho chodíte špatně (dupete na paty, nahýbáte tělo kvůli zvýšené patě dopředu, uvězníte nohu v tvrdých botách, ...), odnáší to Vaše klouby a páteř. Kotníky, kolena, kyčle, obratle trpí zátěží, jak se snaží vyrovnat Vaše chyby.

V barefoot obuvi s rovnou podrážkou se nikam nenakláníte, navíc je tak měkká, že se chodidlo může přirozeně ohýbat podle povrchu, po kterém jdete. Když funguje chodidlo, jak má, vyrovnává všechnu zátěž, která by jinak přecházela dál a ničila zbytek těla.

3) Podporují zdravý vývoj chodidla

Na chodidle stojí celé tělo, takže musí posilovat! Když nosíte boty s tvarovaným vnitřkem a odpruženou podrážkou, místo svalů pracuje bota.

Naproti tomu barefoot boty nechávají nohu přirozeně fungovat, což přináší prokazatelné zesílení svalů. I fyzioterapeuti potvrzují, že nošení barefoot obuvi v dlouhodobém horizontu přispívá ke zlepšení kondice chodidel i dolních končetin obecně.

Běžné boty mačkají prsty

Něco na tom je...

Přinejmenším my tomu věříme. Že záleží na lidském zdraví. Že se vyplatí problémům předcházet. Že stojí za to spojit příjemné s užitečným. Proto prodáváme barefoot boty. Dáte jim šanci i Vy?

 

Barefoot boty pro děti i dospělé