První nákup barefoot bot?

Jak začít s barefooty?

Všechno začíná myšlenkou. Samotným otevřením tohoto textu dokazujete, že bosé boty minimálně zvažujete jako jednu z možností, pokud se už rovnou nechystáte na jejich pořízení. A to nás upřímně těší!

Myšlenka za barefoot botami je prostá – nošení obuvi, která neomezuje chodidlo, umožní přirozené fungování nohy a vnímání všech potřebných podnětů. Proto za nás neklasifikujeme barefoot jako alternativu, ale z pohledu zdravého rozumu jako správné řešení pro naše zdraví.

Možná máte z přechodu na barefoot obavy, nebo se k vám dostaly nějaké mýty o barefootu, které se internetem šíří. My věříme lékařským odborníkům a ti se shodují, že je nejlepší, když se tělo vyvíjí a posiluje přirozeně a bez omezení.

Dlouhodobé zdravotní přínosy spojené s aktivním používáním nohy tedy předčí krátkodobé nepohodlí ze začátku nošení bosobot. To je navíc přehnaně zveličované, ve skutečnosti můžeme říci z vlastní zkušenosti, že přechod z běžné na barefoot obuv dává chodidlu příjemný pocit svobody a noha se cítí velice pohodlně, nikoliv nepříjemně.

Jaké barefooty vybrat?

Po myšlenkách následuje slovo, konkrétně vyjádření, jaké boty chcete. Hledáte boty pro děti, ženy či muže? Potřebujete tenisky, sandály, baleríny, holínky, capáčky? Jarní, letní, zimní či celoroční? Na jakou velikost nohy? A máte nějaké preference ohledně barvy, materiálu, výrobce? To vše si můžete v produktech snadno vyfiltrovat, abyste trochu zúžili ten ohromný objem bot na našem skladu.

Za nás jako první a to nejzásadnější vždy řešíme správné měření nohy, protože každá bota je jiná a číslování napříč značkami se ne vždy shoduje ve vnitřní délce a šířce boty. Zjistit přesné rozměry zvládnete i z pohodlí domova, ale ochotně vám nohu změříme i na naší prodejně v Písku.

Měření nohy

Velikost boty neurčuje pouze noha samotná, musíme připočítat i dostatečný nadměrek, zohlednit věk, způsob chůze i typ boty. Jestli si nejste jistí, určitě se nás neváhejte zeptat! Můžete osobně, telefonicky nebo online skrze zdejší chat, mail či sociální sítě. Od toho tu jsme, abychom vám poradili s výběrem té nejlepší boty pro vaši nohu!

Kterými barefooty začít?

Obecně doporučujeme tyto tipy:

  • První kroky v bosobotách zkoušejte spíše v nějakých univerzálnějších a na měkčím povrchu, abyste si navykli na nový druh obuvi.
  • Spojte si od začátku nošení barefoot bot s aktivním a vědomým používáním chodidla a prstů nohy, přispějete tak k pozitivnímu vlivu chůze na zbytek těla.
  • Na denní nošení si vyberte boty, které se vám vzhledem skutečně líbí. Pokud byste se je měli stydět pravidelně nosit, raději sáhněte po nějakých speciálních (např. na sport), které obujete jen nárazově.

Jestli vám máme dát jeden tip na konkrétní značku, pak rozhodně navrhujeme jako první barefooty Anatomic. Máme pro to tři důvody:

  • Jedná se o tenisky v mnoha různých barevných variantách, které se hodí do každého botníku a pro uživatele kteréhokoliv věku.
  • Oproti jiným barefoot botám jsou cenově příznivější. Jelikož v poměru kvalita/cena hravě předčí běžné boty, v zásadě máte skvělou motivaci k vyzkoušení barefoot obuvi.
  • Mají silnější (ale stále flexibilní) podešev než většina ostatních barefoot bot (zhruba 5-6 mm vs. 2-3 mm). Chodidlo tedy nezažívá tak výrazný šok z tenčí podrážky, ale zároveň vnímá více podnětů než v klasických botách.

Kde koupit barefooty?

Samozřejmě u nás! :-D Myšlenky a slova nejsou ničím, dokud se nepromění v činy. Tím prvním krokem může být nákup barefoot bot zde na e-shopu či na naší prodejně. V dalším kroku následuje jejich obutí na nohu a pravidelné nošení. Když začnete, další kroky (reálné i metaforické) již budou přirozeně následovat. :-)

Dokud čekáte a opakovaně oddalujete, zůstáváte pouze u slov. Odhodlejte se k činům! Máte naši plnou podporu. Vy to zvládnete! Ne zítra, někdy, ale dnes a právě teď! Jste jen pár kliknutí daleko od svých prvních barefoot bot... Přejeme příjemné nakupování!