Boty do bahna

Venku je mokro, ale rádi byste s dětmi vyrazili alespoň na zahradu, na hřiště, na procházku do lesa nebo kamkoliv jinam, kde se můžou vesele vyřádit? Pro bezpečné čvachtání v bahně určitě doporučujeme nazout holínky.

Boty do bláta

Gumáky jsou praktické. Když se ušpiní, snadno je omyjete. Nepropouští vodu, ani do nich standardně díky jejich výšce nezatéká horem. Malým dětem vyberte ty nízké, aby jim nepřečnívaly přes kolena, větším dětem naopak vyšší, abyste co nejvíce ochránili nohu.

Barefoot holínky

Jak se liší barefootové holínky od těch obyčejných? Mají rovnou podrážku, takže u nich nenajdete zvýšený podpatek ani špičku, které dětem posouvají těžiště mimo optimální pozici a oslabují funkci nožní klenby. Dále mají anatomicky tvarovanou špičku, která respektuje přirozený tvar chodidla a poskytuje prstům dostatek prostoru pro aktivní práci.

Zásadní rozdíl se ukrývá v ohebnosti. Barefoot gumáky jsou výrazně měkčí než obyčejné, což umožňuje jak správnější odvíjení nohy od země, tak lepší vnímání a přizpůsobení členitému terénu. Příjemná je i jejich celkově nízká hmotnost, díky které je děti na nohách téměř necítí.

Barevné gumáky

Holínky již dávno nejsou jenom černé gumáky! Díky pestré nabídce hravých vzorů si vyberou oblíbené i ty nejnáročnější děti. Zároveň existují i zateplené holínky se stahováním okolo lýtka, ve kterých se nemusíte bát pustit děti ani do sněhu.

Tak se nenechte omezovat počasím, objednejte gumáky a vyrazte s dětmi někam ven!