1. vyčistit - 2. vyživit - 3. ochránit

3 Kroky ke šťastným botám

Motivovat vás může delší životnost bot, atraktivní vzhled obuvi, suché nohy, příjemná vůně…

  • Očistěte boty – vlhkým hadříkem, pomůže vám lotion či pěna k tomu určená. Funguje podobně jako mýdlo nebo odličovat. Z boty odstraní to, co tam nepatří.  
  • Vyživte kůži - ta jinak ztrácí na barevnosti, vysychá, praská. Jestli si vyberete kondicionér, vegan krém nebo tuk je fuk. Jde o to dát kůži šťávu. Ověřte, jestli je daný přípravek vhodný na hladkou nebo broušenou kůži a dopřejte materiálu regeneraci. U syntetických materiálů a textilu maštění oželte.
  • Ochraňte botu před prachem, vodou, solí. Impregnace zamezuje vniku nečistot dovnitř. Vyberte univerzální sprej na syntetické i přírodní materiály, který zachovává funkčnost membrány, případně chrání barvu před UV paprsky. V zimě odpuzuje impregnace sůl, která má tendenci rozpouštět lepidlo a ovlivňuje barevnost, vysušuje kůže. Chráníte tak kůži/textil/syntetiku i zpracování, zvyšujete voděodolnost i životnost.

 

IMG_0550

Kdy? Pravidelně.

Vždy při větším znečištění, namokření, nebo po cca 1-2 týdnech, kdy se vše vstřebá. Pozor na trávu - funguje jako kartáč a rychleji „odstraňuje“ přípravky jako krém či impregnaci. 

Krémy i impregnace nanášejte na suché boty, zkontrolujte vhodnost na konkrétní materiál, dobu působení a zkuste na méně viditelném místě, co udělá s barvou.

A protože there is no planet B, fandíme Pedag řadě eko-friendly, která je skoro 100% rozložitelná a jsme hrdí, že Collonil obdržel od mezinárodně uznávaného německého institutu na své výrobky Certifikát udržitelnosti. To garantuje, že vše produkují s minimem substancí škodlivých pro životní prostředí a preferují podíl přírodních látek. Jejich řada organic je čistě přírodní, krém veganský, ale i z dalších výrobků, např. oblíbeného Carbonu, odstranili nebezpečné chemikálie PFOA a PFOS a aerosoly neobsahují plyny, které poškozují ozónovou vrstvu. Tleskáme!

Collonil

Smell well

Novinkou u nás jsou antibakteriální jemně vonící polštářky Smell well, které pohlcují vlhkost z obuvi. Zapocené nebo provlhlé boty jsou ideální prostředí pro bakterie, plísně a následný nepříjemný odér. Tak šup do bot s malým designovým pytlíčkem.

Smellwell

  

Používáme soubory cookies, pomáhají nám zkvalitňovat a zefektivňovat naše služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Zajímají vás detaily?