1. vyčistit - 2. vyživit - 3. ochránit

3 Kroky ke šťastným botám

Motivovat vás může delší životnost bot, atraktivní vzhled obuvi, suché nohy, příjemná vůně…

  • Očistěte boty – na hladkou kůži a syntetiku jděte vlhkým hadříkem, pomůže vám lotion. Funguje podobně jako mýdlo nebo odličovat. Z boty odstraní to, co tam nepatří. Jak čistit semiš, velur, broušenou kůži? Je lepší o materiál pečovat suchou cestou, voda a mastnta poškodí jemný chloupek. Vykartáčujte je tedy krepovým kartáčem a kostkou na semiš, nezratí tak povrch hebkost.
  • Vyživte kůži - ta jinak ztrácí na barevnosti, vysychá, praská. Jestli si vyberete vegan krém nebo tuk je u hladké kůže fuk. Jde o to dát kůži šťávu. Ověřte, jestli je daný přípravek vhodný a dopřejte materiálu regeneraci. U syntetických materiálů a textilu maštění oželte.
  • Ochraňte botu před prachem, vodou, solí. Impregnace zamezuje vniku nečistot dovnitř. Vyberte univerzální sprej na syntetické i přírodní materiály, který zachovává funkčnost membrány, případně chrání barvu před UV paprsky. V zimě odpuzuje impregnace sůl, která má tendenci rozpouštět lepidlo a ovlivňuje barevnost, vysušuje kůže. Chráníte tak kůži/textil/syntetiku i zpracování, zvyšujete voděodolnost i životnost.

 

%C4%8De%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD%20bot

Kdy? Pravidelně.

Vždy při větším znečištění, namokření, nebo po cca 2 týdnech, kdy se vše vstřebá/sešoupe. Pozor na trávu - funguje jako kartáč a rychleji „odstraňuje“ přípravky jako krém či impregnaci. 

Krémy i impregnace nanášejte na suché boty, zkontrolujte vhodnost na konkrétní materiál, dobu působení a zkuste na méně viditelném místě, co udělá s barvou.

A protože there is no planet B, fandíme řadě eko-friendly, která je skoro 100% rozložitelná a jsme hrdí, že Collonil obdržel od mezinárodně uznávaného německého institutu na své výrobky Certifikát udržitelnosti. To garantuje, že vše produkují s minimem substancí škodlivých pro životní prostředí a preferují podíl přírodních látek. Jejich řada organic je čistě přírodní, krém veganský, ale i z dalších výrobků, např. oblíbeného Carbonu, odstranili nebezpečné chemikálie PFOA a PFOS a aerosoly neobsahují plyny, které poškozují ozónovou vrstvu. Tleskáme!

Collonil

Další drobnosti

Bílá, bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila.... Péče je náročná a pomůže vám emulze na bílou kůži a textil.

Last but not least doporučuji sportovní a méně prodyšné boty vystříkat osvěžovačem, lépe řečeno pohlcovačem pachu, který nejen přebije nepříjemý odér.

Smell well

Novinkou u nás jsou antibakteriální jemně vonící polštářky Smell well, které pohlcují vlhkost z obuvi. Zapocené nebo provlhlé boty jsou ideální prostředí pro bakterie, plísně a následný nepříjemný odér. Tak šup do bot s malým designovým pytlíčkem.

Smellwell

Kam s nimi?

Pokaždé je boj s jejich uskladněním. Aby botník pojmul vše potřebné, byl přehledný a k tomu hezky zapadnul do předsíně. S výběrem podle typu, materiálu, ceny, stylu vám pomůže třeba Biano.cz, kde si díky filtrům vyberete ideální botník.

 

 

Používáme soubory cookies, pomáhají nám zkvalitňovat a zefektivňovat naše služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Zajímají vás detaily?