iGUANEYE

iGUANEYE logo

Značka iGUANEYE:

Iguaneye v překladu „okolo leguána“ je francouzsko-portugalská značka s výrobou v Portugalsku. Jedná se o minimalistické boty na principu žabek, které ale drží lépe na noze a nebrání aktivnímu pohybu.

Příběh značky iGUANEYE:

Francouzský designér Olivier Taco se v roce 2013 přestěhoval do Portugalska, kde spustil svou crowdfundingovou kampaň na boty iGUANEYE. Kontaktoval ho jeden z největších výrobců podrážek v Evropě, kde si na pozici designéra osahal vše důležité a získal kontakty na další společnosti. Dnes je do vývoje bot iGUANEYE zapojeno pět různých společností z okolí Porta.

Jedná se o minimalistické boty vyrobené se záměrem vytvořit „druhou kůži“, která ochrání tu naši. Značka iGUANEYE se inspirovala Indiány, kteří si již v 18.století namáčeli nohy do kaučuku, a pak je ohřívali nad ohněm, aby ztvrdlý kaučuk vytvořil „první tenisky“. Snahou je tedy udržet materiál na minimu, ale přitom zajistit ochranu.

Boty iGUANEYE jsou stvořeny s důrazem na udržitelnost, takže mají velice dlouhý životní cyklus. Nemají švy ani lepidla, tudíž je po mnoha a mnoha prochozených kilometrech můžete rozebrat na části, a ty běžným způsobem recyklovat. Pokročilý elastomer použitý pro hlavní část je neutrální, hypoalergenní, měkký a velmi pružný.

Hlavní část boty má odnímatelnou a odvětrávanou podrážku. Podešev je vyrobena z korku (99%) a přírodního latexu (1%) a je potažena kůží. Výběrem těchto materiálů je zajištěna nejvyšší hygiena a pohodlí; technologie, design a materiály jsou testovány a certifikovány podle doporučení zdravotníků. Kůže je měkká k pokožce a korek působí jako přírodní antibakteriální materiál, který absorbuje pot a zabraňuje pachům. Tento pocit svěžesti posiluje dojem, že na noze nic nemáte a chodíte naboso.

Naše zkušenosti se značkou iGUANEYE:

  • minimalistické boty na principu žabek, ale drží lépe na noze a nebrání tak aktivnímu pohybu
  • ochrana všech prstů nohy, ale stále velmi otevřené, vzdušné boty
  • vyrobené ze super měkké, flexibilní a na kontakt příjemného recyklovatelného materiálu
  • plně ohebné všemi směry
  • palec oddělený od ostatních prstů, anatomický tvar špičky, ale na palcové straně se lehce stáčí
  • pata mírně vyvýšená
  • podrážka ve špičce cca 3 mm, v patě 7 mm
  • vyrobené v Portugalsku
  • korkové vložky s příměsí přírodního latexu a potažené kůží, perforované

 

 

 

Cena

18481899
118481899
4 položek celkem
balerínky
+ další
28884/39/90/245
otevřená obuv
+ další
28881/38/240/87
Iguaneye letní boty
+ další
21601/39
Iguanaeye baleríny
+ další
14366/38

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem