Feelmax

Feelmax logo

Značka Feelmax:

Finská firma vyrábějící výhradně barefoot obuv.

Příběh Feelmax:

Myšlenku bosobot našel zakladatel firmy Feelmax, Juhani Pulkka, při procházce s rodinou po písečné pláži u finského jezera Maaninka. Jak mu zrnka písku a drobné oblázky křupaly pod bosými chodidly, rozvíjel v hlavě nápad na návrat k přirozenému pohybu.

A tak v roce 1993 založil Feelmax (v překladu "cítit maximum"), aby vytvářel produkty pro zdravější nohy, skrze které se jejich uživatelé budou cítit lépe. Feelmax nejprve začínali s prstovými ponožkami, až v roce 2005 je jeden z jejich spokojených zákazníků a vrcholový finský sportovec požádal o výrobu bosých bot pro jeho snowboardový balanční trénink.

První bosoboty Feelmax vznikly v roce 2006 a nabízely revoluční 1mm ultratenkou podrážku posílenou kevlarem. Zatímco zákazníci byli i přes počáteční úskalí nadšení, prodejci bot odmítali přidat barefoot boty Feelmax do svého sortimentu, protože byly v naprostém protikladu k běžné sportovní obuvi s vysokou pěnovou podrážkou.

Veřejnost však naštěstí o pravdě přesvědčila řada studií, které ověřily, že lidské tělo zvládá tlumit dopady perfektně svépomocí. Velký boom v chůzi naboso také přinesla kniha Born to Run (Zrozeni k běhu) od Christophera McDougalla. Na konci roku 2011 Feelmax převzali noví investoři a věnovali dostatek kapitálu pro potřebný růst. Díky tomu došlo k řadě významných zlepšení původního konceptu boty, ale přesto mnoho originálních patentů dodnes stále funguje.

Naše zkušenosti se značkou Feelmax:

  • boty s velmi tenkou cca 3mm podrážkou, extra flexibilní
  • skutečně barefoot boty s plně ohebnou podešví, prostornou špičkou, nulovým dropem
  • Luosma i Looka jsou boty z měkkých materiálů, prodyšné
  • vhodné na průměrné i širší nohy a dominantní palec
  • atraktivní design, boty působí moderně, sportovně
  • dostupné až do dospělých velikostí

Cena

13502050
113502050
2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem