Ahinsa

ahinsa shoes

O značce

Název českého výrobce barefootové obuvi „Ahinsa“ znamená v překladu „bez násilí“. Ohleduplnost k přírodě, ke zvířatům, lidem i zdraví je hlavní filosofií firmy. Zakladatel značky Lukáš Klimpera je fyzioterapeut a profesionál ve zdravém obouvání a český průkopník barefootového obouvání. Boty jsou 100% veganské/vegetariánské, namísto kůží používají velmi odolné akvalitní imitace z lokálním zdrojů. Ahinsa klade důraz na etičnost a přirozenost a vyrábí boty na Moravě.

Naše zkušenost se značkou Ahinsa

  • barefoot bez kompromisu - parametry i filosofií firmy
  • za značkou stojí skvělí lidé a zejména Lukáš, profesionální fyzioterapeut a průkopník barefootu u nás
  • díky lokální výrobě a velmi individuálnímu přístupu možnost vyrobit boty "na míru", např. každou jinak velikou v případě odlišnosti v délce levé/pravé nohy
  • velmi kvalitní a odolné imitace kůže
  • jedny z nejpohodlnějších bot, co znám - super flexibilní, ideálně tvarované v prstové části, prostorné i do výšky nad prsty
  • Návštěva výroby Ahinsa mne natolik nadchla, že vznikla ve spolupráci Little Shoes & Ahinsa limitované edice. Kombinuje kvalitu Ahinsa a design ikonických látek Marimekko. O mé cestě k barefootu i této značce v rozhovoru s Lukášem Klimperou.

 

Boty jsou ručně vyráběné v České republice, lidé pracují v důstojném socio-ekonomickém prostředí. Při vývoji barefootové obuvi výrobce úzce spolupracuje s odborníky a fyzioterapeuty. Veškeré materiály pocházejí z Evropské unie, většinou z České republiky a podléhají přísné kontrole a certifikaci, díky tomu značka minimalizuje interkontinentální transport. Stélka boty je navržena z inovativního materiálu CF+ ultradry, který prošel certifikací OEKO-TEX®. Díky tomuto materiálu stélka pohlcuje vlhkost, která se po zutí boty opět vypaří. Pro zajímavost, běžná kůže pohltí kapku vody za 33 minut a CF+ ultradry za 2 sekundy. Ahinsa nabízí zároveň boty v provedení Comfort, které oproti klasické barefootové verzi mají stélku s mírným odpružením. Tyto modely jsou vhodné pro barefootové začátečníky nebo ty, kterým ultra tenká podrážka nevyhovuje.

Cena

24883990
124883990
14 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem