Ahinsa shoes

Ahinsa shoes

Značka Ahinsa shoes:

Český výrobce veganských barefoot bot.

Příběh značky Ahinsa shoes:

Zakladatel Ahinsa shoes Lukáš Klimpera se již od mládí věnoval józe. Velkou roli v jeho životě hraje jógový učitel Višvaguru Mahéšvaránanda (Jóga v denním životě), díky kterému přijal do života princip nenásilí (v sanskrtu reprezentovaný pojmem Ahinsá). Po střední škole úspěšně rozjel vlastní IT byznys, ale sedavý život u počítače ho dovedl pouze k bolavému tělu a syndromu vyhoření.

V 25 letech se tedy odhodlal k radikální změně, poprvé se přihlásil na VŠ a začal studovat fyzioterapii, ke které měl díky józe blízko. Právě při studiu ho zaujala fyzioterapeutka Clara Lewitová, která učila o důležitosti správné konstrukce bot pro přirozené fungování nohy. Po škole získal místo na prestižní brněnské klinice, avšak rozčilovalo ho, jak klienti po skončení terapie vždy vklouznou do nezdravých bot, čímž znehodnotí efekt celého léčení.

Nabídka dostupných barefoot bot tehdy zahrnovala pouze ty pětiprsté, a tak se rozhodl vyrobit vlastní, veganské boty. Nakreslil si je na papír, slepil látku s tenkou podrážkou a měl první (nepříliš vzhledný) prototyp. Následně strávil tři roky objížděním výrobců a snahou najít vhodného partnera. Když konečně našel firmu schopnou boty vyrábět dle požadavků, neměli na to příliš volného času. A tak se rozhodl raději založit v malé vesničce u Zlína výrobu vlastní.

Díky poctivé ruční práci, veganským materiálům, ale i komplexnímu přístupu k lidskému zdraví a udržitelnosti se bosé boty Ahinsa shoes brzy uchytily nejen mezi zákazníky v České republice, ale také v zahraničí. K české výrobě přibyl navíc závod v Chorvatsku, aby společnost stíhala pokrývat poptávku. Všechny bosoboty Ahinsa shoes jsou lehké, flexibilní a s dostatkem prostoru pro přirozený odraz. Důraz je kladen na kvalitu, zdraví a vyhýbání se utrpení živých bytostí. V sortimentu Ahinsa shoes lze najít barefooty z recyklovaných materiálů, jako například z textilního či kokosového odpadu.

Naše zkušenosti se značkou Ahinsa shoes:

  • barefoot bez kompromisu - parametry i filosofií firmy
  • za značkou stojí skvělí lidé a zejména Lukáš, profesionální fyzioterapeut a průkopník barefootu u nás
  • díky lokální výrobě a velmi individuálnímu přístupu možnost vyrobit boty "na míru", např. každou jinak velikou v případě odlišnosti v délce levé/pravé nohy
  • velmi kvalitní a odolné imitace kůže
  • jedny z nejpohodlnějších bot - super flexibilní, ideálně tvarované v prstové části, prostorné i do výšky nad prsty

Cena

24883290
124883290
8 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem