Slavíme s Matyášem Kozmou

 

Slýchám o Matyáši Kozmovi zleva zprava - nadšené ohlasy na cvičení, workshopy, články. Není to o barefoot botách, bosé chůzi, není to o plochých nohách a klenbě, ani o bolestech zad a kloubů, úrazech a ochablých svalech, ale o tom všem a mnohem víc dohromady. 

Překvapil mě nohou.

Minulý týden jsem se potkala poprvé s Matyášem osobně. Znám spoustu lidí, kteří se jako on pořád usmívají, srší z nich energie, jsou šlachovití a zdravý životní styl nezapřou. Ale nikdy jsem neviděla tak vysportovanou nohu, myslím chodidlo. Bicepsy, tricepsy i kvadricepsy má vymakané kde kdo, ale Matyáš má osvalené prsty u nohou.

 

Nekoukala jsem se mu do očí, ale čuměla, doslova a do písmene, na tu nejširší tlapu, co u člověka znám, na prsty, které jsou nezvykle od sebe, na dokonalou klenbua ručně spíchnuté sandály. A ten den o tom všem vyprávěla, jak jsem poznala kluka s neuvěřitenou nohou a dneska pokračuju.

"Když něco na těle nepoužíváme, ochabne to a degeneruje!" říká a jeho nedegenerovaná postava mluví za něj, je to fakt. Jen já teď si připadám trochu zchátralá :-)