Ahoj podzime!

Fronty v papírnictví opadly, rozvrhy hodin visí na lednici, složenky za kroužky jsou zaplacené, nohy obuté, dovolené se zdají zapomenuty, na hlavy nám padají kaštany, v obchoďákách straší vánoční výzdoba a otázkou je: "Jestli nám o prázdninách nebylo líp."

Bylo? Nebylo?

I přes všechna ta prázdninová dobrodružství, líná rána, neumyté nohy, pozdní večerky, nejbáječnější dny s rodinou a kupou kamarádů jsme v koutku duše vyhlíželi ten jindy otravný režim. Ten den, kdy bude chvíli ticho. Kdy budeme vědět, co je za den a sledovat, kolik je. Kdy budeme pracovat i několik hodin v kuse. Kdy zmizí hory úkolů, na které v letním neorganizovaném módu není čas ani pomyšlení. Kdy prťata budou spát v posteli a ne tátovi za krkem. Kdy nám bude smutno, že nejsme s dětmi, ale v kanceláři.

PicMonkey Collage-7

Prostě čeho je moc, toho je příliš. Svět se točí dál, koloběh nezastavíš a nám nezbývá nic jiného než respektovat zaběhlá pravidla. Dalajláma říká: " Má-li problém řešení, netřeba mít starosti. Nemá-li problém řešení, starosti jsou zbytečné." 

PicMonkey Image

Udělejte si radost! Přečtěte si hezkou knížku, upečte oblíbenou bábovku, zajděte s kamarádkou na kafe, dejte pusu manželovi, kupte si nové boty. Plánujte, kam pojedete příští prázdniny, ty podzimní se kvapem blíží a i krmení labutí u řeky se do zážitků počítá.

Hezký podzim!

PicMonkey Collage-6

 

Používáme soubory cookies, pomáhají nám zkvalitňovat a zefektivňovat naše služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Zajímají vás detaily?