Sandály Beda, Filii nebo Protetika?

Oblíbené sandály a jejich srovnání ze všech úhlů pohledu i omaku...

  • Beda (modré, vel. 29 – 180x76 mm)
  • Filii (stříbrné-třpytivé, vel. 28 – 185 x 68)
  • Protetika (šedo-fialové, vel. 28 - 183 x 69)

 

Ukázka na průměrné noze co do šířky, výšky i paty. Možná spíše užší tlapka.

Filii Kaiman jsou nejužší ve špičce, ale i nejnižší v nártu a nad prsty a dají se dobře utáhnout na útlý kotník.Pěkně sedí na subtilnější noze. Protetika Berg jsou o něco širší a jsou poměrně prostorné ve středové části – okolo nožní klenby. Vhodné tedy na nohu ne do vějířku/ploutvičky, ale rovnou. Více prostoru mají i nad prsty. Okolo paty se dají dobře stáhnout. Beda Lucas jsou nejprostornější na šířku, ale i v patě a nártu. Doporučujeme na průměrné a baculaté nohy, dají se ale překvapivě docela dobře dotáhnout okolo kotníku na průměrnou nohu nebo nohu s užší patou a širší špičkou. Na celkově úzké noze jsou ale pásky moc dlouhé a dotažení není dostatečné.

porovnání sandálů beda protetika

Porovnání sandálu Beda, Protetika a Filii
Flexibilita oběma směry je u bot srovnatelná, stejně jako tipuji podobnou mohutnost podrážky (nemám řez, ale pocitově), nevnímám rozdíl mezi mírou kontaktu plosky nohy se zemí. Všechny boty bez tvarované stélky, nulový drop.

Porovnání flexibility podrážek

Vyjímatelné stélky, u Filii pěnová, nejvíce vyměkčená, cca 3 mm vysoká pro možnost tlumit dopady/otřesy. Protetika tenčí, u Beda v patě miskovitě tvarovaná, ale všechny bez podpory klenby.

93880112_2600537996883719_8216492988113616896_o
Všechny sandály bez klasického opatku, ale Filii jsou nejměkčí již od spodní části. Beda mají výše přetaženou gumu a ta část směrem k achillovce zpevňuje. Pro děti s potřebou trochu zpevnění v patě doporučuji Protetika, které jsou také přesahem gumy a silnějším šitím v patě nejpevnější.

Porovnání zpevnění v patě

Protetika, Filii i Beda mají anatomicky tvarovanou špičku, Filii asi nejvíce místa i pro dominantní palec, Protetika dobrý tvar na nohu s prsty do roviny, Beda více do ploutvičky (užší pata, širší prstová část) - na ploutvičky s nižším nártem jsou dobré Fare, na jejich dodání čekáme.

Porovnání podrážek

Porovnání bot v nártu
Za patou Filii maličko vyšší než Protetika a Beda, všechny vyměkčené příjemným polstrováním.

Porovnání barefoot bot Beda, Filli a Protetika