Registrujte se a získejte zajímavé slevy a akce pro věrné zákazníky!

Kotníčkové celoroční modely 2022

Podzimní počasí je tu!

Pojďte se obout pohodlně, zdravě, prakticky, slušivě a na první dobrou, bez stresu, jestli nebudou moc velké nebo příliš těsné, dřít v patě nebo mačkat kotník, utiskovat nárt nebo kloktat ve špičce.

Nejoblíbenější kotníčkové barefootové boty jsme pro vás popsali do detailu, nafotili ze všech možných stran a věříme, že díky stále rostoucí nabídce si vyberete boty snů!

Tvar podrážky

Porovnejte tvary podešví, liší se celkovou šířkou v prstech, ale i zúžením v patě, jestli jsou tedy na rovnější nohu, nebo spíš ploutvičku. Do některých se lépe vejde dominantní palec, jiné pohostí pohodlně rovnější typ nohy s podobně dlouhými prsty, další jsou zkosenější k malíčku. A některé modely mají silnější podrážku nebo výraznější protiskluzový vzorek. Zvažte vaše proporce i priority.

 

Celoroční kotníkové boty 2022

Boty ve vel. 31 jsme obuli na nohu 193 x 72 mm, s průměrným nártem a průměrnou patou.

Noha velikost 31

Baby Bare & Fare

To nejširší, co vám umíme nabídnout, přináší Fare. Hodně místa v prstech, ne tolik v nártu a užší v patě, ideální na nohy do ploutvičky s nižším a průměrným nártem. Na hodně úzký kotník lehce odstávají. Dostupné jsou varianty s membránou i bez, z hladké i broušené kůže. V patě nejsou zpevněné, ani úplně měkké a podrážka je krásně ohebná všemi směry.

Baby Bare jsou o fous užší v prstech a obují i trochu vyšší nárt. Podzimní modely mají praktickou membránu a okopový pruh chránící botu před odřením a špínou. Flexibilita je obdobná a pevnost v patě též, žádný opatek, ale drží tvar několika vrstvami materiálu.

Baby Bare, Fare 

Affenzahn & Koel4Kids

Affenzahn jsou sportovně - elegantní kožené boty, do detailu propracované. Mají anatomicky tvarovanou špičku, vhodné i na dominantní palec. Boty sedí na průměrnou až užší nohu, lehce vyšší nárt. Nedoporučujeme je na hodně útlý kotník a patu. Podrážka se sice v patě zužuje celkem výrazně, ale svrchní část boty není v této oblasti tak moc úzká. Jsou skvěle flexibilní a měkké i za patou. Špička je z broušené kůže, tak se neokope, zbytek boty z hladké kůže, která je praktičtější na údržbu. Porovnali jsme i outdoorový model v další dvojici.

Koel4Kids jsou jedny z nejflexibilnějších a k tomu skvěle tvarovaných bot. Jsou dostatečně prostorné i na nejdelší prst palec, zužují se hezky v patě pro nohy s útlým kotníkem a celkově hubenější nohy do ploutvičky. Vhodné na nižší/průměrný nárt, pata nemá opatek, ale více vrstev materiálu drží tvar. Praktický je i přesah gumy před okraj boty.

Affenzahn, Koel 

Affenzahn & Protetika

Affenzahn jsou outdoorové sportovní boty s membránou, u této značky si vyhráli s detaily, mají bezpečnostní prvky, protiskluzovou podrážku, pomocník v podobě obrázku zvířátka pro rozpoznání pravé/levé boty. Sedí na průměrnou až užší nohu, nedoporučujeme na dominantní palec, spíše rovnější typ nohy a nižší/průměrný nárt. Jsou celkově trochu festovnější, těžší, tužší, ale zato velmi odolné boty, které unosíte i v teplejší zimě. Stále ale mluvíme o barefootové botě, kterou ohnete příčně i podélně, jen trochu silnějším stiskem.

Protetika mají elegantnější vzhled, jsou na rovnější typ nohy, nejsou tak prostorné v prstech, ale výrazně se nezužují do paty. Jsou i prostornější v nártu a okolo kotníku, takže nejsou ideální na úzké paty. Oblast za patou není vyztužená, podrážka je hezky měkká všemi směry. Příznivá je u Protetik i cena.

Affenzahn, Protetika

Froddo & Ef barefoot

Froddo jsou skvělé boty na útlejší patu a nohu do ploutvičky. Jsou to jedny z nejuniverzálnějších bot, které sedí kde komu. Mají suché zipy díky, kterým se dobře dotahují na útlejší kotník. Sedí na nižší/průměrný nárt, baculaté nohy se do nich komfortně nevejdou. Praktické je přetažení gumy přes špičku, chrání botu před odíráním a promáčením. Nově jsou některé modely dostupné na trochu flexibilnější terénnější podešvi, která působí méně elegantně, ale je funkčnější, ohebnější s větším vzorkem. Střihem svršku se modely na původní a nové podrážce neliší, sedí tedy na stejný typ nohy. Froddo jsou dostupné s koženým vnitřkem i o maličko teplejší varianta s textilní imitací semiše/fleecu. Případně okoukněte elegantní chelsea. 

Ef barefoot mají membránu, sedí též na nohu do ploutvičky, suchým zipem se dobře dotáhnou na útlejší kotník. Oproti Froddo jsou prostornější do nártu, snesou lehce vyšší nárt. Mají pevnější patu, lehce vyztuženou. Podešev je flexibilní všemi směry, mírně měkčí než starší verze Froddo.

Froddo. Ef

BeLenka  & Bundgaard

BeLenka jsou vhodné na průměrné i trochu širší nohy, mají prostornou a hezky tvarovanou prstovou část, sedí na průměrné i širší nohy s ne moc útlým kotníkem, oblast paty není vyztužená, jen pevnější více vrstvami materiálu. Podrážka je cca 6 mm, flexibilní všemi směry.

Bundgaard jsou měkké, pohodlné boty s flexibilní podrážkou. Vhodné na širší nohu s dominantním palcem, sedí na průměrnývyšší nárt. Doporučujeme je dětem s potřebou opatku, jsou trochu pevnější v patě. Mají membránu pro vyšší voděodolnost. Porovnali jsme model Blake Strap Tex, ostatní modely Bundgaard jsou spíše na užší/rovnější nohu.

Be Lenka, Bundgaard

Jonap & Camper

Jonap mají prostornou špičku a jsou velmi flexibilní po celé délce podrážky. Boty jsou vhodné pro nohy tvaru ploutvičky, protože se dají stáhnout na užší patu. Nedoporučujeme je ale na výrazně dominantní palec, špička se lehce stáčí. Pata je maličko pevnější než ostatní barefoot modely, porovnatelná je např. s Ef či Bundgaard.

Camper jsou elegantní, nadčasové, přesto nápadité a designem jedinečné boty. V patě se moc nezužují a kvůli absenci tkaniček či suchých zipů nedoporučujeme na užší patu a kotník. To se týká i modelů 90019, kde je tkanička spíš na ozdobu než funkční. Vhodné na průměrné nohy spíš jako městské boty.

Jonap, Camper

D.D.Step & Beda

Boty D.D.Step jsou vyšší kotníčkové kožené boty, které sedí na průměrnou nohu a zejména na silnější kotníky/patu. Mají zkosenější špičku a doporučujeme je na nohu, kde je delší druhý prst. Jsou prostorné v nártu a okolo kotníku. Jsou to jedny z nejměkčích bot podrážkou i svrškem. Je potřeba ohlídat, jestli dítěti dobře sedí, aby se okolo kotníků nekrčily, protože nejsou moc vyztužené. praktický je přesah gumy přes špičku.

Beda jsou s voděodpudivou membránou, porovnali jsme model s užší patou Beda BF 001/W/M/2 sedí lépe na užší patu a kotník.  Modely BF 001/W/M v klasické šíři sedí spíše na baculatější nohy s vyšším nártem a silnějším kotníkem. Valgózní kotníky si někdy žádají zpevnění paty, máme proto v nabídce i modely s pevnějším opatkem označeny OP. Beda jsou obecně ale na širší nohy i vyšší nárt, podrážka nemá výrazný protiskluzový vzorek a je skvěle měkká.

D.D.Step, Beda

Přejeme úspěšný výběr a jestli stále tápete, tak jsme tu pro vás s dobře míněnou radou na chatu, emailu, IG, telefonu i v kamenné prodejně v Písku.