Jarní srovnávačka boty vel. 22

MYSLÍME NA VÁS KUDY CHODÍME 

Přemýšlíme, v čem by se vám nejlíp vyšlapovalo, běhalo, cvičilo, zevlovalo, řádilo, lítalo i které vám budou slušet.

A i některým výrobcům už došlo, kudy vede cesta. Poladili své střihy tak, aby se prstům v botách lépe dýchalo a pohráli si s designem, že je radost pohledět. Několik výrobců klasických bot dokonce alespoň jednou řadou konvertovalo a začalo si s barefootem. Což je důkaz toho, že když je poptávka, bude i nabídka. Teď už jen udržet směr.

My za vás všechny tyhle vítané změny checkujeme, voláme, klikáme, mailujeme a už se těšíme, jak vám je naservírujeme na našem e-shopu a v prodejně.

Jenže kdo se v tom má vyznat. Spousta novinek, hodně možností, proto je tu detailní a lehce fanatismem zavánějící srovnání všeho z dětských barefoot a kompromisů, co u nás na jaro najdete. Každý milimetr se počítá a hraje svou roli, často hlavní.

Jen varuji, popis je to nezáživný, s absencí čtivých pasáží, s opakující se slovní zásobou, bez hlubší myšlenky a děje, s fotkami bídné kvality a nulové umělecké hodnoty…

Srovnáváme boty vel. 22. 

  • tvarem podrážky
  • ohebností (podélná i příčná, pod patou i pod špičkou)
  • pevností opatku
  • vahou
  • prostorem okolo kotníku
  • na přání zákazníků přidáváme porovnání výšek boty v patě a foto shora

 

A Srovnáváme boty vel. 27 

Jen v druhém článku, aby toho nebylo moc najednou.

Měříme, měřte také

Noha nemá jen délku, ale i šířku a už trochu hůře měřitenou výšku a různě útlé a neútlé kotníky. Vycházejme ale z délky a šířky.

Tyto 2 parametry jsou základem úspěchu.

barefoot boty poskytují prostor pro prsty

V souhrnné tabulce jsou rozměry většiny modelů celoročních a jarních bot. Vždy si údaje překontrolujte s tabulkou velikostí konkrétních bot, protože některé starší modely se mohou lišit a tady uvádíme nejnovější řady. Na eshopu je u každé konkrétní boty tabulka velikostí.

tabulka velikostí jarní

Tabulka%20velikost%C3%AD%20v%C5%A1e%20jarn%C3%AD

Tvar špičky

Boty měříme v nejširším místě, ale podstatné je, kdy se bota zužuje a jeslti poskytne dostatek místa všem prstům. Pokud má vaše dítě palec výrazně delší než jiné prsty nebo nohu do ploutvičky, ohlídejte tvar špičky boty.

Porovnání tvaru boty na podrážce - vystřižená nožička 130 x 59 mm, lehce do ploutvičky (podrážka boty samozřejmě není totožná s vnitřním prostorem, ale ten obvykle kopíruje tvar), srovnáváno na botě vel. 22 (na novějších modelech bot, některé starší se mohou ličit).

 

porovn%C3%A1n%C3%AD%20tvaru%20boty%20s%20nohou%201

 

porovnání tvaru boty s nohou 2

 

ohebnost

Flexibilní podrážka umožní ohýbání nohy a správný odraz při kroku ze špičky. Dítě pak může přirozeně chodit. Dalším benefitem měkké podrážky je neustálý kontakt nohy s povrchem země a aktivace nervových zakončení, která pracují a noha posiluje. 

Většina bot se dá slušně ohnout ve směru chůze (první obrázek), žádoucí je ale

flexibilita po celé délce a všemi směry, aby chodidlo fungovalo opravdu přirozeně a bota nohu neomezovala (druhá fotka zmáčknutí pod špičkou, třetí fotka v oblasti paty).

PicMonkey Collage-307-2-2  

 PicMonkey Collage-301-2-4

porovn%C3%A1n%C3%AD%20ohebnosti%20jarn%C3%ADch%20bot

flexibilita%20bot%20srovn%C3%A1n%C3%AD

PicMonkey Collage-3-2-3

VÁHA

Bobux Xplorer po nich Froddo Prewalkers, na druhém konci Forddo a Protetika - čím více bota, tím roste váha. Žádné nejsou extra těžké a u klasičtějších bot nejsou rozdíly markantní (záleží i na modelu, kotníčkové jsou pochopitelně těžší). Vážené ve vel. 22.

PicMonkey Collage-304-3

 

PicMonkey Collage-305-3

 

POTŘEBUJETE PEVNĚJŠÍ V PATĚ?

Ne každý hledá boty úplně měkké v patě. Pevnosti v opatku kralují D.D.Step. 

PicMonkey Collage-306-3-2-2

Ostatní porovnávané modely jsou v patě úplně měkké.

 

Bota musí SEDĚT OKOLO KOTNÍKU

Okolo paty musí bota sedět, není dobře, aby nohu svírala, ale nesmí v ní kloktat. Částečně se dá obvod kotníku na botě regulovat tkaničkami/suchými zipy, ale zázraky tím neuděláme. Prostor okolo kotníku na trubičce s obvodem 122 mm a botách vel. 22.

boty pro útlé nohy

srovnání bot pro silné/útlo kotníky 

 

NA VAŠE PŘÁNÍ POHLED SHORA 

 porovn%C3%A1n%C3%AD%20%C5%A1pi%C4%8Dek%20bot 

porovnání špiček bot 2 

NA VAŠE PŘÁNÍ výška v kotníku

kotn%C3%AD%C4%8Dkov%C3%A9%20boty%20nebo%20n%C3%ADzk%C3%A9%20boty

porovnání výšky bot

výška bot vedle sebe

A za pár dní druhý díl, boty vel. 27: www.littleshoes.cz/blog/jarni-srovnavacka-2/

 

 

 

Používáme soubory cookies, pomáhají nám zkvalitňovat a zefektivňovat naše služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Zajímají vás detaily?