Jarní srovnávačka boty vel. 27

1. díl článku Srovnání bot vel. 22 slaví úspěch. Nečekaný. Tak nezáživné čtení, tak nudné a nekvalitní fotky, přesto tolik chvály, že komparace všech našich 27 se nedá odkládat. 

Nafoceno, popsáno, do detailu rozpitváno:

  • Jaký tvar má podrážka vůči noze?
  • Jak jsou na tom s ohebností (podélná i příčná, pod patou i pod špičkou)?
  • Co opatek?
  • Kolik váží?
  • Jsou na útlý kotník
  • Na přání zákazníků přidáváme porovnání výšek boty v patě a foto shora.

 

JDEME MĚŘIT

Délku měří každý, šířku zohledňuje jen málokdo. Škoda. Boty tlačí nejen když jsou "krátké", ale i úzké. Prostor v botě je důležitý pro správnou stabilitu, odraz ze špičky (odval nohy z prstové části), noha se nedeformuje. Ale nic se nemá přehánět. Nadměrek nad 1,2 cm obvykle mění způsob chůze v botě.

Pozor, že i jeden výrobce má různé řady jinak číslované. Tuhle odešel z obchodu malý zákazník se stejně velkou botou, s jakou přišel. A to kupovali nové, protože staré byly malé...  Ale nové 25 byly o 13 mm větší než původní 25. Nekoukejte tedy na velikostní označení, ale na reálné vnitřní délky a šířky.

V souhrnné tabulce jsou rozměry většiny modelů celoročních a jarních bot. Vždy si údaje překontrolujte s tabulkou velikostí konkrétních bot, protože některé starší modely se mohou lišit a tady uvádíme nejnovější řady. Na eshopu je u každé konkrétní boty tabulka velikostí.

tabulka velikostí jarní

Tabulka%20velikost%C3%AD%20v%C5%A1e%20jarn%C3%AD

TVAR ŠPIČKY

Co kus to originál - někdo má dominantní palec, jiný nohu do ploutvičky, další do vějíře, ale kdo jí má do špičky? Znáze dítě s nejdelším prstem prostředníčkem? Tvar konfekčních bot, kde nejvíce místa do délky je v ose boty, nereflektuje tvar chodidla. 

A jak jsou na tom s prostorem barefootové a kompromisní boty v little SHOES?

Porovnání tvaru boty na podrážce - vystřižená nožička 163 x 68 mm, lehce do ploutvičky (podrážka boty samozřejmě není totožná s vnitřním prostorem, ale ten obvykle kopíruje tvar), srovnáváno na botě vel. 27 (na novějších modelech bot, některé starší se mohou ličit).

porovnání špičky dětských bot

srovnání tvaru špiček dětských barefoot 

 

srovnavacka new 

Flexibilita

Dítě by mělo ovládat boty, ne bota nohu. Takže by se podrážka měla ohýbat podle nohy. To lze, jen když je hezky průžná ve směru chůze. Aby ale noha pracovala podobně, jako bez bot, tedy přirozeně a využívala plně své funkce, je potřeba flexibilita po celé délce i šířce. Pak se nerovová zakončení na plosce nohy, a že jich tam je, zapojí a pracují. 

1. fotka ohyb ve směru chůze, 2. fotka příčný ohyb pod šičkou 3. fotka flexibilita pod patou: 

flexibilita bot 1 

  flexibilita%20bot%202

  

fexibilita%20bot%203 

flexibilita%20bot%204 

 

flexibilita%20bot%205

 

flexibilita%20bot%206 

 

flexi Froddo

 

 

VÁHA

Někdo chce lehké, někdo festovnější, většina bot váží 50-80 g (ve vel. 27), ale najdou se i nad 100 g... 

v%C3%A1ha%20bot%201 

v%C3%A1ha%202

v%C3%A1ha%203

opatek

Pro některé nohy nepostradatelné zpevnění v oblasti paty... 

pevnost paty u bot 

opatek u bot

 

ÚTLÉ KOTÍKY, ÚZKÉ PATY

Co na ně?  

Něco zachrání tkaničky a sucháče, ale úplná spása to není. Boty na tkaničku můžete doplnit o brzdičku, pokud má dítě problém s dotažením/ve školce se tkaničky taky moc nelíbí... zavazovací obvykle lépe sednou.

Srovnáno na botách vel. 27 a trubička má obvod 144 mm

PicMonkey Collage-21-2

PicMonkey Collage-22-2 

 boty na útký kotník

Kuk shora

pohled%20shora%20na%20%C5%A1pi%C4%8Dky%20bot

Zezadu 

barefoot%20a%20kompromisn%C3%AD%20boty%20zezadu

Používáme soubory cookies, pomáhají nám zkvalitňovat a zefektivňovat naše služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Zajímají vás detaily?