Dětské zimní boty 2022

Kdo je připraven, není překvapen!  Letošní zimní novinky nám postupně naplňují sklad a výběr je o pravdu pestrý a aktuálně asi nejširší. Většina výrobců už nám zimní zboží poslala a přitom ještě není rozebrané. 

Každá bota i noha je jiná, pojďme je zkusit ideálně popárovat, aby bota optimálně seděla délkou, šířkou i výškou nártu, prostorem okolo kotníku a splňovala nároky na vzhled, ohebnost nebo kluzkost podrážky. Prostě aby obuv nejen chránila nohu před chladem, mokrem, ale byla parťákem pro lítání venku, cestu do školky i při bobování. A nebojte se ani v zimě barefootů, díky prostoru v prstové části, neustálému stimulování plosky a dobrému prokrvení nohy využijete dokonalosti termoregulace chodidel a zdravě i komfortně se obujete do jakéhokoli počasí.

Tvar podrážky

Porovnejte tvary podešví, liší se celkovou šířkou v prstech, ale i zúžením v patě, jestli jsou tedy na rovnější nohu, nebo spíš ploutvičku. Do některých se lépe vejde dominantní palec, jiné pohostí pohodlně rovnější typ nohy s podobně dlouhými prsty, další jsou zkosenější k malíčku. A některé modely mají silnější podrážku nebo výraznější protiskluzový vzorek. Zvažte vaše proporce i priority.

Facebook Event Cover (13)

 

Boty ve vel. 29 jsme obuli na nohu 176 x 68 mm, s užší patou a kotníkem a průměrným nártem.

Typ nohy

Bundgaard a Fare 

Bundgaard Basil Strap jsou novinkou letošní zimy, tato modelová řada je zcela odlišná od předchozích modelů. Sedí na širší nohy a pojme i vyšší nárt, pro vyšší odolnost mají membránu a jsou zateplené ovčí vlnou. Mají prostornou špičku vhodnou na dominantní palce, zužují se v patě a okolo kotníku, díky tomu sednou i na užší paty a kotníky. Ostatní modelové řady jsou spíše na užší/průměrnou nohu (petit, walker).

Fare vyšší model na 2 suché zipy s membránou, vyteplené kožíškem, jsou nejširší zimní boty, které máme v nabídce. Mají prostornou špičku vhodné na dominantní palce, též se hezky přizpůsobí na užší patu a kotník. Fare jsou i v nižší variantě, které mají stahování na tkaničky/gumičku. Modelové řady označené B, jsou užší v prstové části a lehce vyšší do nártu, rozdíl ale není markantní.

Budngaard Fare

Affenzahn a Protetika

Affenzahn jsou podešví outdoorovější, v prstech trochu užší, ale dobře anatomicky tvarované i pro dominantní palec, naopak jsou prostornější okolo kotníků i v nártu, nemají opatek. Jsou tedy vhodné spíše na užší nohu s průměrným až širším kotníkem a vyšším nártem. Vevnitř hřeje silnější kožíšek a multiterénní podrážka a reflexní prvky z nich dělají skvělé boty do pořádné zimy.  

Protetika jsou cenově příznivé, měkké, rovnějšího střihu. Sedí na nohy s užšími prsty, ale ne útlými kotníky, potěší vyšší nárt, na útlé noze se mohou krčit. Předek chrání okopový pruh a v nabídce jsou různé výšky bot (i kozačky). Jsou flexibilní, bez opatku, ale pata je více vrstvami materiálů trochu pevnější. Jazyk není všitý vysoko, proto se bota snadno nazouvá i utahuje, jazyk se nekrčí.

Affenzahn Protetika

Baby Bare a Koel4Kids

Baby Bare jsou ideálně tvarované na prsty do vějířku a dominantní palec, na průměrný a nižší nárt i užší patu (bez opatku), s membránou pro vyšší odolnost. Mají navíc praktický okopový pruh z asfaltico materiálu, který ještě zvyšuje odolnost boty. Skvěle do nich zapadne jazyk, který je pro vyšší odolnost všitý, ale krásně se i při utažení schová do boty. Stáhnete je i na útlou patu.

Koel4Kids Milo Hydro jsou zateplené zimní boty 100% vlněným beránkem, zajistí tak tepelný komfort, pro vyšší odolnost mají membránu. Špička má inovovaný tvar, bude vyhovovat i nožkám s dominantním palcem a prsty do vějířku. Od této značky máme v nabídce i celokožené zimní boty z hladké kůže a pro dívky kozačky.

Baby Bare a Koel

Jonap a Froddo

Jonap Falco skvělé zimní boty od českého výrobce, sedí na širší nohy s nižším/průměrným nártem, zateplené vlnou pro nejlepší tepelný komfort. Dobré dotažení díky suchým zipům a hezky sedí na užší patu/kotník. Jsou také trochu zpevněné v patě a opatřené reflexními prvky. Ve variantě i SLIM (jsou maličko užší a vyšší v nártu, při nazutí se ale prostor boty přizpůsobí noze a celkově sedí velmi podobně).

Froddo sedí skvěle na průměrné nohy s ne moc vysokým nártem, zužují se hezky v patě a stáhnete je na útlejší kotníky. Pata není zpevněná. Na výběr jsou i vyšší modely s membránou a kozačky.

Jonap a Froddo

Beda 

Beda jsou prostornější v prstech, na silnější nohy doporučujeme modely se 3 suchými zipy - BF 0001/W/MK , jsou prostornější jak v nártu tak oblasti paty a okolo kotníků, na užší patu a nižší nárt sedí lépe modely BF 0004/W/MK. Beda seženete s opatkem (značeny v názvu OP), tedy vyztužené okolo paty, nebo standardní bez zpevnění.

Barefoot boty Beda

D.D.Step 063 a 073

Nejměkčí z nejměkčích, podrážka obou modelů je TOP flexibilní, stejně tak jsou velmi měkké celým vnějškem i v oblasti paty. Praktický je přesah gumy přes špičku a D.D.Step, ačkoli jsou bez membrány, mají pověst držáků za příznivou cenu. Model 063 je maličko užší v prstech i ve středu boty, sedí na užší paty a vyšší nárt než 073. Oba modely jsou prostornější okolo kotníků a mohou vyhovovat na baculatější nohy.

Barefoot boty D.D.Step

S naskladňováním jsme daleko, ale ne v cíli. Čekáme např. na model Panda od BeLenka, na spoustu barev zimních Beda...

Přejeme úspěšný výběr ať jsou nohy vašich dětí v zimě v teple a suchu!

Pokud si nejste jistí výběrem, jsme tu pro vás online na chatu, FB, IG nebo se za námi přijeďte podívat osobně na prodejnu v Písku.