Bačkory, bačkory a zase bačkory

Dotazy se množí, čas na nákup se krátí, výběr se úží.

Někdo to má snadné, pokračuje v osvědčené, ozkoušené, vyhovující značce, jen sáhne po větším čísle a největší dilema je, jestli vzít letos růžové nebo růžové s třpytkami.

Pokud vás ale čeká výběr a netušíte, které vám budou pasovat, zkusila jsem trochu detailněji popsat a nafotit, jak které bačkorky z našeho sortimentu sedí. Třeba to někomu ulehčí rozhodování...

Modelky byly nohy 172 mm dlouhé a 71 mm široké s obvodem kotníku 150 mm, takové průměrné, řekla bych.

m%C4%9B%C5%99en%C3%AD%20nohy

Tvar/šířka

Zejména děti s delším palcem než ostatní prsty nebo tvarem nohy do ploutvičky potřebují boty s anatomicky tvarovanou špičkou. Dostatečný prostor prstům poskytují Beda, Baby Bare Shoes a Vivo Ultra. Tikki jsou kulaté, z obrázku je vidět, že kdyby palec kousek poporostl, nemá prostor, ačkoli jinde je místa dost. Plae jsou ještě o něco užší a prsty se musí botě uhnout, to nechcem.

porovnání tvarů bačkor

Vím, že porovnávat botu z vnějšku není ideál, ale tvar uvnitř je u těchto bot dost podobný, jen je tam prostě o trochu méně místa ze všech stran. 

A uvnitř jsou na tom asi takhle: (tabulky velikostí uvádíme u každých bot, tady jen výtah 3 druhů nejprodávanějších barefoot bačkor)

 tabulka velikostí barefoot bačkor

4 varianty Beda barefoot bačkor

Z nich 2 možnosti u nás, tedy pro holky, kluci to mají jednodušší. Mluvím o střihu, pak je celá škála barevných možností.

  • klasické bačkory jako za našich školkových let na suchý zip (jsou ale barefoot)
  • klasické bačkory, ale na gumu v nártu (u nás je nevedeme, přijde mi praktické mít možnost nárt dotáhnout suchým zipem)
  • balerínky
  • na 2 suché zipy - měly jsme je, ale jsou dost uzavřené a tak trochu se krabatily na nártu, že jsme zůstali u klasiky a balerín.

st%C5%99ihy%20Beda%20barefoot%20ba%C4%8Dkor 

Subjektivně mi přijdou pro holky balerínky zajímavější, klasika evokoje předrevoluční časy :) V obchodě jsme ale obuli dětí hodně a klasika, přiznávám, lépe padne - v nártu, hlavně. Snesou i větší nadměrek, kdy se balerínka za prstovou částí má tendenci roztahovat (pokud není noha výrazně široká s vyšším nártem, viz hvězdičkové balerínky pohled shora).  Je to spíš kosmetická vada, oba modely se dají utáhnout okolo kotníku a v patě pak padnou.

Beda 28 29 porovnání

 

Beda bačkory velikost 28 a 29

 

Beda 29

 

Tikki nebo Baby Bare Shoes

 Stručně a jednoduše, velký rozdíl nehledejte, je to marné. Tikki tu byly dřív, Baby Bare jsou mladší sourozenec. Pár odlišností:

  • Nejzásadnější je tvar špičky, kulaté Tikki nemají na palcové straně tolik místa jako Baby Bare.
  • Tikki jsou o něco užší ve špičce, ale vyšší v nártu, zároveň Tikki jsou širší v patě. Pro nohu ploutvičku nebo dominantní palec jsou Baby Bare vhodnější.
  • Baby Bare mají možnost sandálů (doporučuju pro děti s potivou nohou), standardní perforace a summer varianta (větší větrání)
  • Tikki jsou uvnitř z hrubší kůže, která méně klouže, lépe saje pot, ale nedá se otřít, vyčistit.
  • Tikki nově ve vel. 29 a 31 - od léta se dělají i doposud nedostupné velikosti, máme objednáno, jen naposledy přišly boty o 2 měsíce později, než avízovali, tak uvidíme, kdy budou, do začátku školního roku určo ne. TO je vlastně také podstatný rozdíl s Baby Bare, že ty zatím stíhají vykrývat poptávku...

 

A něco málo ze zákulisí o slovenské výrobě Baby Bare.

Tikki a BB

 

Tikki a Baby Bare Shoes srovnání

 rozdíl mezi Tikky a Baby Bare

Tikki a Baby Bare Shoes porovnání

 

 fullsizeoutput_399a

Noha snese u Baby Bare Shoes a Tikki i větší nadměrek, pokud není útlá. Hubené kotníky, uzoučké nohy, nízké nárty v botě pak více plavou. Něco dožene ponožka, ale zázrak neudělá. Koukejte, jak bota na noze vypadá, ale hlavně zkuste, jak v botách dítě chodí. 

Záměrně jsem fotila boty s minimálním nadměrkem, ale může vám ukázat, jak budou boty sedět na proporčně širší nohu, naopak větší nadměrek vám ukáže, jak noha v botě sedne, když je o maličko útlejší.

Ráda bych vám nafotila Anatomic

Ale to bych je musela mít. Zdržela se výroba a do konce srpna nebudou. Asi nikde. Ale ze vzorků mohu říct, že jsou na užší nohu s vysokým nártem, opravdu vysokým. Upřímně se trochu bojím, že to nejsou ty botičky, co padnou na kdejakou nohu. Ale cena je super! 

HEZKÝ KONEC PRÁZDNIN

Beda, baby Bare Shoes a Tikki jsou nejčasteji kupované bačkory. Tolerují je snad ve všech školkách i školách, protože mají gumovou podrážku (někde je problém s celokoženými capáčky), zároveň to nejsou pantofle. Starší děti už občas sahají po méně klasických bačkorách, tedy Plae nebo Vivo. A pro nejmenší je sortiment ještě širší díky capáčkům, capáčkům s gumovou podrážkou, Attipaskám apod., ale o těch jindy.

A jestli jste dočetli až sem a vyrazíte k nám na nákup (do prodejny nebo na e-shop), s kódem prazdniny je sleva 5% na cokoli z kategorie bačkor vaše, platí do 24.8.2018

 

 

Používáme soubory cookies, pomáhají nám zkvalitňovat a zefektivňovat naše služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Zajímají vás detaily?