Co to ten barefoot je?

BAREFOOT = bosá noha, tedy chůze na boso

Barefoot boty napodobují chůzi naboso tím, že jsou:

  • měkké, flexibilní, podrážka má max. 5 mm
  • s netvarovanou stélkou a patou v rovině s prsty
  • dostatečně prostorné zejména v oblasti prstů, ale i v nártu
  • bez opatku

 

Otázka správného obouvání je kontroverzní i mezi odborníky z řad pediatrů, fyzioterapeutů a ortopedů. Najdete názory podporující pevné boty s opatkem a tvarovanou klenbou, takové boty drží nohu ve správné pozici. Pravý opak zastávají příznivci barefoot bot, tedy obuvi, která se přibližuje k chůzi na boso. Takové boty dávají noze prostor vyvíjet se bez vnějších zásahů a posilovat díky neustálému kontaktu s různými povrchy. Bota tedy víceméně chrání nohu, ale co nejméně ji formuje.

Pokud je vám sympatické dát nožičce dítěte volnost, pohodlí, nechat jí přirozeně růst a neošidit tělo o senzomotorické vnímání ze země, jsou pro vás optimální "bosé boty".

V našem sortimentu najdete barefoot boty i boty, které se tomuto konceptu blíží - některé víc, jiné méně. Více informací je vždy u popisu každého produktu.

Co je barefoot, proč a jak - o tom je spousta článků, knih a třeba i příjemné povídání s fyzioterapeutkou Markétou Strnadovou.

http://www.ceskatelevize.cz/…/…/417236100171008/video/538907

http://www.ceskatelevize.cz/…/…/417236100171008/video/538903

 

 

 

 

Používáme soubory cookies, pomáhají nám zkvalitňovat a zefektivňovat naše služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Zajímají vás detaily?